کد خبر: ۷۴۹۴۲۳
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
واکنش رئیس فدراسیون کشتی به حواشی سفر به آمریکا
رئیس فدراسیون کشتی شفاف‌سازی کاملی درباره شرایط اعزام تیم ملی به آمریکا برای انجام بازی دوستانه ارائه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

صبح امروز علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی میزبان اصحاب رسانه بود؛ دبیر در این نشست خبری، صحبت‌هایی درباره شرایط کلی کشتی ایران، حواشی و شایعات پیرامون تغییرات فنی، مسائل بودجه‌ای و اختلافاتی که با وزارت ورزش وجود دارد، انجام داد.

اما بخش مهم صحبت‌های دبیر در نشست خبری امروز، مربوط به درخواست آمریکا برای انجام بازی دوستانه بود و مباحثی که درباره سفر ملی‌پوشان کشتی ایران به آمریکا و البته مسائلی درباره خود دبیر و اقامت او در آمریکا مطرح شده بود و او پاسخ این حواشی و اتفاقات را داد.

مشروح صحبت‌های دبیر را در این‌باره در ادامه می‌خوانید:

حواشی سفر به آمریکا از ماجرای حاج‌قاسم آغاز شد

داستان از موضوع حاج قاسم سلیمانی شروع شد؛ حتما باز هم از او تعریف می‌کنم و تصویرش را هم در اینجا نصب کردم؛ این کار را با من می‌کنند تا ورزشکاران دیگر حرف نزنند. اگر عکس او را در اتاقم زدم حتما درباره او صحبت هم می‌کنم.

ما از کشتی آمریکا و روسیه عقب‌تر هستیم

این دیدار صرفا یک دیدار دوستانه است؛ ما واقعا یک دیدار دوستانه را دیدیم. کشتی ما از روس و آمریکا عقب است و هر چه مسابقه بدهیم به نفع ماست. ما اگر اینجا ببازیم بهتر از این است که در المپیک ببازیم. چرا باید بترسیم؟

خیلی‌هایمان در المپیک سیدنی گرین‌کارت گرفتیم

متاسفانه اتفاقاتی افتاد که من واقعا ناراحت شدم؛ یکسری آدم‌ها دروغ‌هایی را نوشتند مثلا گفتند گرین کارت دارم. آقایان ما در المپیک سیدنی مانند بسیاری از ورزشکاران گرین کارت گرفتیم شاید درس بخوانیم. خیلی‌ها در دهه ۷۰ و ۸۰ گرین کارت گرفتند. من هیچوقت هم دنبال نکردم و چند سال پیش هم انصراف دادم.

کسی که گرین‌کارت کارت دارد، درخواست ویزا می‌دهد؟

کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا می‌رود تا ویزا بگیرد؟ گرین کارت با تابعیت که قسم می‌خورند خیلی فرق دارد؛ من ۷ سال پیش آن را پس دادم، اما دوستان دروغ گفتند و نوشتند.

به آمریکایی‌ها گفتم از کشورتان خوشم نمی‌آید

آنقدر بی عقل هستند که (جنسیت) من را فیمیل (مونث) نوشتند و سن را هم زده‌اند ۸۰ سال! دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا آقای دبیر گرین کارتت را پس دادی؟ توضیح بده. همانجا هم از من سوال کردند چرا گرین کارت را باطل کردی که گفتم از کشورتان خوشم نیامد. از ایرانی‌های آنجا بپرسید آیا آنجا را دوست دارند یا نه.

هر چه در آمریکا دارم، برای شما باشد

می‌گویند من آنجا چه چیز‌هایی دارم؛ الان می‌گویم هر چه دارم برای آن ها. خیالتان جمع من هیچ چیز در آنجا ندارم.

اگر حتی یک ویزا صادر نشود، به آمریکا نمی‌رویم

دیروز هم به سفارت آمریکا در دوبی و هم فدراسیون آن‌ها نامه محکمی نوشتم؛ یکی از همراهان ما را ۵ ساعت به یک اتاق امن بردند و دیروز به دستگاه‌های امنیتی گزارش دادم. اگر مسابقه دوستانه است این چه دوستانه برخورد کردن است؟ اگر به یک نفر از کشتی گیران یا همراهان ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم.

از آمریکایی‌ها برای جام تختی دعوت می‌کنم

همین جا اعلام می‌کنم از آمریکا برای حضور در ایران دعوت می‌کنم و ویزایشان را هم در فرودگاه می‌دهیم؛ ما از این برخورد گله داریم. ما دنبال رابطه خوب با همه کشور‌ها هستیم و ما همه رفیق هستیم. از امورخارجه و دستگاه‌های امنیتی می‌خواهم نظر بدهند که آیا این برخورد درست است؟ بد است حسن یزدانی اگر با تیلور کشتی می‌گرفت؟ اینکه رسانه‌ای مثل فاکس نیوز بزند معلوم است نمی‌خواهند این دیدار برگزار شود.

اسم آن خبرنگار را جاسوس می‌گذارم

رییس فدراسیون کشتی در بخش پایانی صحبت‌ها بدون ذکر نام درباره شخصی که در فدراسیون کشتی حضور داشته، از کپی‌کردن ایمیل‌های فدراسیون توسط او و اختلاف‌اندازی با فدراسیون قبلی خبر داد و در توضیح اقدامات او گفت: من از یکی دو نفر برای برخی خبرسازی‌ها و دروغ‌ها شکایت کرده‌ام که اسم او را جاسوس می‌گذارم. به سفر عتبات و عراق رفته بودیم، اما کلی خبرسازی الکی شکل گرفت؛ او توهم داشت. برای این آقا کلمه جاسوس را می‌گذارم و هر فدراسیون رفته این کار را کرده است. در شبکه‌های اجتماعی هم خیلی از این حرف‌ها را او ساخته است. من از روز اول که آمدم گفته‌ام باید حرفمان را با کارمان بزنیم.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین