کد خبر: ۷۴۹۷۷۷
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
بیست و ششمین روز از مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، با دیدار علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران و انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام آغاز شد.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس برنامه اعلام شده، علی باقری در ادامه رایزنی‌های امروز، با برخی دیگر از روسای هیات‌های مذاکره کننده هم دیدار خواهد کرد. وی دیروز (چهارشنبه) با نمایندگان تمام کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوها در قالب جلسات دو و چند جانبه ملاقات کرد و این امر به گفته ناظران می‌تواند نشانه ای از رسیدن مذاکرات به مراحل حساس باشد.

پیشتر اشتفن کلمنت سفیر اتحادیه اروپا نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: تیم اتحادیه اروپا در حال آماده سازی جلسات امروز است که در قالب های مختلف در جریان مذاکرات وین برگزار می شود

هم زمان جلسات در سطح کارشناسی نیز از صبح امروز در خصوص موضوعات مختلف آغاز شده است. این جلسات بر اساس توافقی برگزار می‌شود که در آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام صورت گرفت و در جریان آن نمایندگان کشورهای شرکت کننده در گفت‌وگوها بر اولویت داشتن موضوع لغو تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه تاکید کردند.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها از ششم دی ۱۴۰۰ آغاز شده و مذاکره‌کنندگان سرگرم تبدیل ایده‌ها به کلمات و جملات هستند. راستی آزمایی لغو تحریم‌ها و ارائه تضمین‌هایی که ایران بر آن تاکید دارد، دو موضوع مهم در روند مذاکرات وین است. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین