کد خبر: ۷۵۰۱۱
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۲
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مقامات سازمان ملل معتقدند ناحیه دلتای رود ایراوادی در برمه یکی از فاجه بارترین مناطق  حادثه دیده است. این سازمان خواستار کمکهای بیشتر به قربانیان گردباد نارگیس است.

به گزارش سرویس بین‌الملل آفتاب، کمکهای بین‌المللی درحال ورود به این کشور هستند خبر گزاری‌های کشور اعلام کردند 22 هزار نفر در این حادثه کشته شده و هزاران نفر ناپدید شدند در حال حاضر اجساد روی آب معلق هستند.

بازماندگان حادثه با کمبود غذا و امکانات بهداشتی روبرو هستند. نگرانی شیوع بیماریهای مالاریا، تب دنگ، وبا وجود دارد.

سخنگوی دفتر کمکهای بشر دوستانه سازمان ملل در بانکوک اعلام کرد تمام مناطق بخش پایین دست دلتا نابود شده است. گفتنی است دفتر سازمان، در ژنو نیز اعلام کرد میانمار هواپیماهای خود در اختیار امدادگران و کمکهای سازمان ملل قرار داده است. 

بسیاری از کشورهای جهان، کمک‌های نقدی و جنسی خود را برای آسیب دیدگان گردباد ارسال کردند. در عین حال، مقامات آمریکایی و فرانسوی معتقدند رهبران حکومت برمه از پذیرش کمک مستقیم از کشورهای خارجی اکراه داشته و تنها کمک هایی را که از طریق سازمان ملل ارسال می شود قبول کرده است. 

«برنارد کوشر» وزیر خارجه فرانسه اظهار داشت کشورش به این دلیل که مقامات شخصا خواستار پخش کمکهای مالی شدند، کمکهای خود را کاهش داد. کشورهای مختلف جهان از جمله چین 1 میلیون، آمریکا 3 میلیون و اتحادیه اروپا 3.1 میلیون دلار به برمه کمک کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین