کد خبر: ۷۵۰۲۳۵
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا خبر داد:
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا، گفت: پیشنهاد حضور ۱۰ هزار تماشاگر از طریق کمیته امنیتی مدیریت بیماری کرونا به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه شد که در نهایت این ستاد با حضور۱۰ هزار تماشاگر با شرط تزریق ۲ دُز واکسن و مشخص بودن وضعیت بیماری موافقت کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سید مجید میراحمدی در نود و چهارمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد به موضوع حضور تماشاگران در بازی (هفتم بهمن) تیم ملی فوتبال ایران (با تیم ملی فوتبال عراق) اشاره کرد و گفت: پیشنهاد حضور ۱۰ هزار تماشاگر از طریق کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه شد که در نهایت ستاد ملی با پیشنهاد کمیته مبنی بر حضور ۱۰ هزار تماشاگر با شرط تزریق ۲ دُز واکسن و مشخص بودن وضعیت بیماری موافقت کرد.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: لازم است نظارت دقیق برای حضور ۱۰ هزار تماشاگر به شکل نشستن با فاصله مناسب از همدیگر، استفاده صددرصدی از ماسک از سوی مسوولان وزارت بهداشت به عمل آید.

میراحمدی همچنین از علاقه‌مندان به فوتبال ملی هم خواست که با توجه به وضعیت بیماری و قدرت سرایت پذیری آن از هر گونه تجمع در بیرون از ورزشگاه جهت حفظ سلامتی‌شان در بازی تیم ملی کشور اجتتاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضور ۱۰ هزار تماشاگر صرفا برای مسابقات پیش روی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی است و برای مسابقات دیگر متناسب با شرایط بیماری تصمیم گیری می‌شود.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه، سویه اُمیکرون تعداد مبتلایان بیشتری را در کشور درگیر خود کرده است، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و اجتناب از هر گونه دورهمی و تجمعات برای کنترل این سویه ضرورتی جدی است.

میراحمدی با اشاره به در پیش بودن مراسم یوم الله ۲۲ بهمن، گفت: برای برگزاری این مراسم باید همه شرایط و جوانب بهداشتی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه مطالبات مختلفی از سوی گروه‌های سیاسی و قاطبه مردم برای برگزاری مراسم ابراز شده است، تصریح کرد: مبنای هر گونه تصمیم گیری برای برگزاری مراسم و تجمعات مذهبی و سیاسی مطابق بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سلامت عمومی جامعه است و برای همین در برگزاری هر گونه مراسم دستورالعمل‌های بهداشتی لازم باید پیش‌بینی شود.

میراحمدی با تاکید بر اینکه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه با توجه به اهمیتش برای تقویت وحدت و همبستگی ملی کشور امری ضروری است؛ گفت: برای همین ضمن در نظر داشتن برگزاری مراسم ۲۲ بهمن به‌شکل خودرویی مثل سال گذشته پیشنهاد برگزاری راهپیمایی در مراسم ۲۲ بهمن بدون توجه به ایجاد تجمع در میادین به ستاد ملی کرونا ارائه می‌شود.

معاون امنیتی وزیر کشور تصریح کرد: همچنین یک هفته قبل از ۲۲ بهمن شرایط و وضعیت بیماری در کشور رصد و مجددا تصمیم گیری و اطلاع رسانی می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین