کد خبر: ۷۵۰۴۶۳
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
این روزها، کمتر فردی یافت می‌شود که با کرونا آشنا نباشد، بسیاری از افراد نیز حداقل یکبار به کرونا مبتلا شده اند، اما یک سوال رایج این است که ایا احتمال دارد بیشتر از یکبار به کرونا مبتلا شویم یا خیر.
آفتاب‌‌نیوز :

موارد ابتلای مجدد به کرونا در انگلستان در حال افزایش است، از جمله افرادی که سه یا حتی چهار بار به این ویروس مبتلا شده‌اند. کودکان نیز با موارد ابتلای مجدد دیده می‌شوند.

ابتلای مجدد چیست؟

به گزارش از گاردین، ارقام ابتلای مجدد به کرونا برای بار دوم یا بعدی، صرف نظر از سویه هایش رو به افزایش است، داده‌ها نشان می‌دهند که این خطر در افراد واکسینه نشده و احتمالاً در افرادی که ابتلای قبلی آن‌ها خفیف‌تر بوده و پاسخ ایمنی کمتری داشتند، بیشتر است.

آژانس امنیت بهداشتی انگلستان (UKHSA) از تعریف ابتلای مجدد احتمالی به عنوان ابتلا پس از ۹۰ روز یا بیشتر پس از یک ابتلای تایید شده قبلی کرونا استفاده می‌کند.

آیا ابتلای مجدد به سویه اُمیکرون در مدت زمان کوتاه تری اتفاق می‌افتد؟

به طور بالقوه، بله. داده‌های UKHSA نشان می‌دهد که برای مواردی با تاریخ نمونه بین ۱ نوامبر و ۲۹ دسامبر ۲۰۲۱، ۲۸۵۵ ابتلای مجدد احتمالی ۲۹ تا ۸۹ روز پس از ابتلای قبلی وجود داشته است، اگرچه برخی از این موارد ممکن است نشان‌دهنده تشخیص مجدد ناشی از بهبود نیافتگی مورد قبلی باشد.

در حالی که UKHSA خاطرنشان می‌کند که مقایسه مستقیم وضعیت بین سویه‌ها دشوار است، زیرا عوامل تغییر دهنده مهم زیادی در بازی وجود دارد، از جمله سطوح کلی ایمنی در جمعیت و عوامل موثر در جلوگیری از افزایش ایمنی اُمیکرون که احتمالاً در ابتلا‌های مجدد نقش دارند.

هنوز مشخص نیست که پاسخ‌های ایمنی به اُمیکرون، تا چه اندازه در برابر ابتلای دوم اُمیکرون یا ابتلا به انواع جدید کرونا محافظت می‌کند. پل هانتر، استاد پزشکی در دانشگاه آنگلیا شرقی، می‌گوید: من انتظار دارم که خطر ابتلای دوم به نوع اُمیکرون بسیار کمتر از خطر ابتلا به اُمیکرون به دنبال ابتلا به نوع دلتا باشد، زیرا بدن شما آنتی بادی‌هایی تولید کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین