کد خبر: ۷۵۰۴۹۳
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۳
رییس جمهور در نشست تلویزیونی امشب خود درباره حذف ارز ترجیحی توضیحاتی ارائه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیسی در پاسخ به این پرسش که چگونه تبعات حذف ارز ترجیحی را مدیریت می‌کنید، تصریح کرد: «برای دولت سیزدهم ارز ترجیحی باقی نمانده بود و دولت قبلی همه آن را مصرف کرده بود. من هم غافلگیری را نمی‌پسندم و چنین چیزی در قاموس من نیست و شوک به بازار را هم نمی‌پسندم. ارز ۴۲۰۰ تومانی در مقطعی برای حل مشکلی ایجاد شد، اما مشکلات جدی ایجاد کرده است که باید دو سه سال قبل مشکل حل می‌شد، ولی نشد، زیرا زمینه‌های فساد و رانت در این ارز وجود دارد.»

رییس جمهور اضافه کرد: "در این زمینه باید اجماع نسبی میان دولت و مجلس وجود داشته باشد. نخبگان و مردم باید اقناع شوند. باید تبعات ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مردم به خصوص اقشاز ضعیف جبران شود. باید ارز به مردم داده شود نه واردکننده. باید مبلغی به مردم در ازای افزایش قیمت‌ها داده شود که بهتر است به شکل کارت خرید باشد. درباره حذف یارانه نان و دارو برنامه نداریم. خط قرمز ما معیشت مردم است، اما اصلاحات اقتصادی از ضرورت‌های کشور است و باید سال‌های قبل انجام می‌شد."

او درباره وضعیت بورس و ضرر مردم در این بازار گفت: «ما میراث‌دار دولت قبلی در این زمینه شدیم. عده زیادی با تبلیغات وارد بورس شده بودند که سهامداران خرد بودند. من تاکید کردم بورس نباید قلک تامین نیاز دولت شود. راهکار‌های برون رفت از وضعیت بورس مشخص شده است و مردم بدانند دغدغه آن‌ها دغدغه ما هم هست و تا وقتی مردم احساس آرامش کنند، برای حل مشکلات اقدام می‌کنیم. تیم اقتصادی دولت به نتایجی رسیده اند که فردا صبح وزیر اقتصاد راهکار‌های برون رفت از مشکلات بورس را به مردم اعلام می‌کنند.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین