کد خبر: ۷۵۰۷۰۵
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
مسئولین سیم خاردار دور خودشان نکشند
محمدتقی رهبر گفت: آنچه توسط دولت اتفاق می‌افتد با هماهنگی است و این طور نیست که یک کسی از سوی خودش بگوید با فلان جا ارتباط داشته باشیم و با فلان جا ارتباط نداشته باشیم.
آفتاب‌‌نیوز :

امام جمعه سابق اصفهان با تأکید بر اینکه آنچه در دولت اتفاق می‌افتد با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی و مقامات عالی است، به نظر من موضع گیری در برابر این مسائل باعث ایجاد اختلاف می‌شود. من نمی‌دانم چه کسی مخالفت کرده یا نکرده، ولی من معتقدم ما باید به مصالح ملی، مشکلات مردم، مسائل اقتصادی ملت و امنیت کشور فکر کنیم و این ارتباطات هم از نظر بنده که بیش از ۶۰ سال روی مسائل اسلامی مطالعه داشته ام هیچ اشکالی ندارد؛ تا زمانی که با دین، فرهنگ و عزت ملی ما منافاتی نداشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر در خصوص موضع گیری ائمه جمعه درباره رابطه ایران با روسیه و چین، اظهار داشت: ارتباط با هر کشوری تا زمانی که نخواهد سوء استفاده کند، با عزت ملی ما مخالفت نداشته باشد و منافع کشور ایجاب کند، هیچ اشکالی ندارد. ما با آمریکا، اسرائیل و برخی از کشور‌ها نمی‌توانیم رابطه داشته باشیم، اما اگر کشوری مثل چین یا روسیه بخواهد با ما داد و ستد کند، این کار را انجام می‌دهیم.

می‌خواهیم مصالح ملی در ابعاد اقتصادی و امنیت ملی تأمین شود
امام جمعه سابق اصفهان افزود: ما نمی‌خواهیم از فرهنگ آن‌ها تبعیت کنیم و می‌خواهیم مصالح ملی در ابعاد اقتصادی و امنیت ملی تأمین شود و این تصمیمات چیزی نیست که با شریعت مخالفت داشته باشد. به علاوه اینکه آنچه توسط دولت اتفاق می‌افتد با هماهنگی است و این طور نیست که یک کسی از سوی خودش بگوید با فلان جا ارتباط داشته باشیم و با فلان جا ارتباط نداشته باشیم. برداشت من این است که این‌ها در شورای عالی امنیت ملی و جلسه با مقامات عالی مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: به نظر من موضع گیری در برابر این مسائل باعث ایجاد اختلاف می‌شود. من نمی‌دانم چه کسی مخالفت کرده یا نکرده، ولی من معتقدم ما باید به مصالح ملی، مشکلات مردم، مسائل اقتصادی ملت و امنیت کشور فکر کنیم و این ارتباطات هم از نظر بنده که بیش از ۶۰ سال روی مسائل اسلامی مطالعه داشته ام هیچ اشکالی ندارد؛ تا زمانی که با دین، فرهنگ و عزت ملی ما منافاتی نداشته باشد. بهتر این است که ما بگذاریم سیاست نظام یکدست عمل کند و طرح بعضی از مسائل اختلاف انگیز، الآن به نفع کشور نیست.

تقی رهبر در پاسخ به این سؤال که چرا برخی ائمه جمعه به مشکلات معیشتی مردم و فقر و بیکاری نمی‌پردازند و به صورت هماهنگ رابطه با چین و روسیه را مطرح می‌کنند، گفت: واقعیت این است که الآن مشکلات اقتصادی و گرانی هست و باید با زبان مصلحانه از ادارات بخواهند که به مردم رسیدگی کنند و مشکلات مردم حل شود. مسئولین هم سیم خاردار دور خودشان نکشند و نامه امیرالمؤمنین (ع) به مالک اشتر را عمل کنیم.

وی یادآور شد: دولتی که در این چند ماه آمده علی رغم مشکلات عدیده و بیماری کرونا توانسته اند موفقیت‌هایی به دست بیاورند. ما هم باید پشتیبانی کنیم تا مشکلات کشور حل شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین