کد خبر: ۷۵۰۹۳
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۱:۳۶
عماد افروغ:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عماد افروغ گفت:«من احساس می‌کنم که امروزه ضرورت اقتضا می‌کند به وجهه مقبولیت مردمی این نظام که همان جمهوریت و دموکراسی است بیشتر باید توجه شود زیرا این بخش نظام به شدت در مجلس هفتم تضعیف شده است». 

 عماد افروغ نماینده تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب با اشاره به ویژگی‌های هیات رئیسه مجلس هشتم گفت:‌ «یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هیات رئیسه مجلس هشتم این است که باید جایگاه مجلس، مردم‌سالاری، دموکراسی و ... را درک بکند و جایگاه مفاهیم فوق را در فلسفه سیاسی جمهوری اسلامی خوب درک کند».

وی افزود: «مجلس هشتم باید فرمایش حضرت امام که فرمودند مجلس در رأس امور است را هم کاملا درک کند و هم در جهت تحققش گام بردارد و یک تعامل دوسویه با دولت داشته باشد».

نماینده تهران اظهار داشت: «مجلس هشتم باید یک نظارت جدی بر دستگاه‌های زیرمجموعه خود داشته باشد و به سمتی برود که از دولت‌گرایی پارلمانی که در مجلس هفتم شاهد آن بودیم، پیشگیری کند».

وی ادامه داد: «من احساس می‌کنم که امروزه ضرورت اقتضا می‌کند به وجهه مقبولیت مردمی این نظام که همان جمهوریت و دموکراسی است بیشتر باید توجه شود زیرا این بخش نظام به شدت در مجلس هفتم  تضعیف شده است».

افروغ تصریح کرد:‌ «تضعیف مجلس یعنی تضعیف مردم ‌سالاری و تضعیف مردم ‌سالاری یعنی تضعیف مردم و تضعیف مردم هم یعنی تضعیف قدرت نقد و قدرت عمومی».

وی اضافه کرد: ‌«به نظر می‌رسد هر چه که مجلس به در رأس بودن خودش نزدیکتر شود قدرت عمومی ارتقا بیشتری پیدا می‌کند و امیدوارم در مجلس هشتم این اتفاق بیافتد».

عضو کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: «معتقد هستم که اگر کشور به این معنا نرسد و این مسیر را دنبال نکند می‌تواند با معضلات جدی روبرو شود».

وی درباره عملکرد حداد عادل در مجلس هفتم نیز گفت: «رئیس مجلس هفتم آنجاهایی که باید برخورد انتقادی می‌کرد، نکرد و آنجاهایی که باید جلوی تعامل‌های یک‌سویه را می‌گرفت، نگرفت و ملاحظه کاری و محافظه‌کاری‌های مفردی از خود نشان داد».

وی افزود: «من در هیچ مرحله‌ای اعتقاد نداشتم که حداد عادل از شأن مجلس حفاظت و حراست کرد زیرا وی همیشه کوتاه می‌آمد».

افروغ در پایان تاکید کرد: «این کوتاه‌آمدن‌ها یا از سر مصلحت‌اندیشی بود یا از سر اعتقاد، که اگر سر اعتقاد بوده اصلا قابل قبول نیست و اگر از سر مصلحت‌اندیشی باشد که مجلس جای مصلحت نیست زیرا مجلس جایگاه روشنی دارد و جایی که باید  به مصلحت کشور بپردازد مجمع تشخیص مصلحت نظام است  نه مجلس».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین