کد خبر: ۷۵۱۶۳۲
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
سرعت افزایش بستری در ابتدای موج ششم بی‌سابقه است.

تهران، مشهد و ۸ مرکز استان دیگر قرمز شدند

سرعت افزایش بستری در ابتدای موج ششم بی‌سابقه است. طبق جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور، شمار شهرهای قرمز و نارنجی افزایش یافته است.
تهران، مشهد و ۸ مرکز استان دیگر قرمز شدند
آفتاب‌‌نیوز :

بنابر اعلام کانال تلگرامی وزارت بهداشت، در حال حاضر ۴۲ در وضعیت قرمز، ۱۴۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۰ شهر در وضعیت زرد و تنها ۳۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

سرعت بالای انتقال امیکرون، کاهش استفاده از ماسک و مراقبت‌های بهداشتی، عدم پوشش کافی نوبت سوم واکسن، باز بودن تالارها و رستوران‌ها، تجمع در محیط‌های بسته از جمله کنسرت و سینما، کلاس‌های حضوری و خوابگاه‌ها، فقدان تهویه در حمل‌ونقل عمومی به خصوص مترو، اتوبوس و قطار، و دورهمی‌های خانوادگی از مهم‌‌ترین دلایل افزایش ناگهانی آمار بستری‌ است

سهم نوزادان و کودکان از موارد بستری به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. به علت سرمای هوا عملا امکان تهویه مناسب در مترو و اتوبوس، ادارات و بانک‌ها، شرکت‌ها و اصناف وجود ندارد. تنها راه جلوگیری از بروز بحران تعطیلی سریع ادارات دولتی و بانک‌ها و فعالیت‌های غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی و همچنین ممنوعیت جدی هرگونه تجمع از جمله در تالارها و رستوران‌ها، کلاس‌های حضوری و خوابگاه‌ها، و لغو مراسم و مناسبت‌ها در کل کشور است.

آمار شهرستان‌ها:
قرمز: ۴۲
 نارنجی: ۱۴۲
 زرد: ۲۳۰
 آبی: ۳۴

تهران، مشهد و ۸ مرکز استان دیگر قرمز شدند

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین