کد خبر: ۷۵۱۸۷
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۱:۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در حالی یک نشریه محلی وابسته به اصولگرایان در کرمان در سرمقاله خود اصلاح طلبان را با گروهک مجاهدین خلق مقایسه کرد، محمد علی کریمی استاندار دولت اصلاحات در این استان خطاب به اصولگرایان گفت: «زمانی که شماها جرأت حرف زدن را نداشتید اصلاح طلبان در طول 8 سال دفاع مقدس در خط مقدم جبهه ها حضور داشتند». 

منتخب مردم کرمان و راور در مجلس هشتم در یک سخنرانی در شهر راور خطاب به تازه به دوران رسیده‌هایی که اتهاماتی نظیر بی دینی را متوجه اصلاح طلبان می کنند گفت: «در زمان رهبری امام خمینی(ره) وقتی این آقایان تازه به دوران رسیده امروزی جرأت نداشتند حرفی از ولایت فقیه بزنند در آن زمان همین اصلاح طلبان درد دین داشتند و مدافع ولایت مطلقه فقیه بودند». 

محمد علی کریمی خطاب به این دسته از افراد گفت: «زمانی که شماها جرأت حرف زدن را نداشتید اصلاح طلبان در طول 8 سال دفاع مقدس در خط مقدم جبهه ها حضور داشتند». 

این منتخب اصلاح طلب ادامه داد: «اصلاح طلبان در مقابل تمامی آن همه ناملایمات ضد انقلاب در آن زمان در برابرشان مقاومت و ایستادگی کردند». 

منتخب مردم کرمان در مجلس هشتم گفت: «آنهایی که تازه به دوران رسیده های امروزند، اصلاح طلبان را متهم به بی‌دینی می‌کنند در حالی که درد دین داشتن اصلاح طلبان را از همراهی با امام خمینی را باید به مردم گفت که از قبل از انقلاب در کنار امام و رهبری بودند». 

منتخب مردم کرمان در مجلس هشتم در دیدار با مردم راور به مسائل مهم کشور اشاره کرد و گفت: «بنده به همان اندازه‌ای که نماینده آنهایی هستم که به من رأی داده‌اند به همان اندازه هم نماینده آنهایی هستم که به من رأی ندادند».
 
محمد علی کریمی افزود: «مهمترین خواسته مردم رفع مشکلات آنهاست و امروز مسئله ای که کشور دست به گریبان آن است و همه مردم به آن اعتراف دارند مسئله گرانی‌های طاقت فرسا و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است». 

وی افزود: «در همین یکی دو ماه که از اول سال 87 می گذرد قیمت‌ها همچنان به روز شده است و دیگر افزایش قیمت ها پله کانی نیست بلکه قیمت نردبانی بالا می‌رود و خانواده‌هایی که 500 هزار تومان حقوق می‌گیرند نیز دچار مشکل شده‌اند». 

استاندار سابق کرمان ادامه داد: «آدم شب می‌خوابد و صبح که بلند می‌شود می‌بیند قیمت‌های بازار به چندین برابر رسیده که تمام برنامه زندگی روزمره مردم را به هم می‌ریزد و آرامش خانواده را می‌گیرد و یک ناامیدی و یأس برای مردم در جامعه به وجود می‌آورد». 

مهندس کریمی گفت: «گر چه بحث تورم و گرانی مقداری هم یک بحث ملی است اما نمایندگان مجلس این قدرت قانونی را در مجلس دارند که دولت را موظف کنند تا آرامش را در سطح جامعه به مردم بازگرداند». 

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلاتی که امروز ناشی از گرانی است در اثر تصمیمات غلط و نادرست است تصریح کرد: «قطعاً مردم از نمایندگان دوره هشتم مجلس انتظاری خیلی بیشتر از مجلس هفتم دارند و از نمایندگان خود می‌خواهند که به طور جدی و با یک حرکت شجاعانه جلوی گرانی را بگیرد». 

وی افزود: «مهار تورم و جلوگیری از گرانی امکان پذیر نمی‌باشد مگر در سایه وحدت و همدلی بین نمایندگان مجلس که بنده در مجمع نمایندگان استان کرمان به عنوان اولویت کاری موضوع وحدترا مد نظر قرار خواهم داد و از تلاش خودم در جهت وحدت و همدلی هرگز دریغ نخواهم کرد». 

استاندار کرمان در دولت اصلاحات در همین زمینه گفت: «همانطور که در زمان تصدی استانداری کرمان در مسیر کار و خدمت، مسائل سیاسی را وارد مسائل اجرایی نکردیم». 

مهندس کریمی گفت: «بنده با هر کسی که بخواهند چوب لای چرخ دولت بگذارند به شدت مخالفم اما این به آن معنی نیست که مجلس تسلیم همه تصمیمات دولت باشد». 

منتخب اصلاح طلب مجلس هشتم ادامه داد: «در جایی که از لحاظ کارشناسی یقین داریم تصمیمات دولت غلط است نباید صرفاً به خاطر همراهی نمایندگان مجلس با دولت کوتاه آمد». 

وی ادامه داد: «متأسفانه مجلس هفتم نتوانست، آن چیزی را که امام خمینی(ره) درباره شأن و جایگاه و در رأس امور بودن مجلس مد نظرشان بود فراهم کند». 

محمد علی کریمی گفت: «مجلس مقتدر مجلسی است که در عین همکاری با دولت و پشتیبانی از تصمیمات درست که دولت اتخاذ می‌کند ، با تمام توان در مقابل تصمیمات غلط بایستد و جلوی آنها را بگیرد». 

وی تصریح کرد: «بدون تردید مسئله تورم و گرانی‌های سرسام آور اخیر، محصول تصمیمات غلطی است که باید نمایندگان مجلس هفتم جلوی آن را می‌گرفتند». 

استاندار سابق کرمان گفت: «دوری و فرار از رویکردهای کارشناسی و بی‌توجهی به اصول اساسی اقتصاد موجب شده که امروز تورم و گرانی یک چنین وضعیت کمرشکن برای مردم به وجود آورده است». 

مهندس کریمی با اشاره به سخنان وزیر سابق اقتصاد گفت: «آقای احمدی‌نژاد همچنان بر سیاست‌های مورد پسند شخص خودش اصرار دارد و متأسفانه به نقطه نظرات و رویکردهای کارشناسی مجلس توجهی نمی‌کند و امروز دیگر همه از این موضوع با اطلاع شدند و دست احمدی‌نژاد را خوانده‌اند». 

منتخب مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی افزود: «در عرصه سیاسی تندروی از سوی هر جناحی که باشد مردم آنها را حذف می‌کنند در جامعه امروزی سیاست ورز حرفه‌ای آن کسی است که شرایط و مقتضیات زمان و واقعیت‌ها را ببیند و سعی کند از ظرفیت‌ها و از امکانات موجود حداکثر بهره‌برداری را بنماید».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
-
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۸۷/۰۲/۲۳
0
0
اميد به پيروزي براي افتاب ايران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین