کد خبر: ۷۵۲۰۰
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۶:۳۵
سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبر داد؛
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: کوهکن گفت: «بر اساس گزارش وزرای نیرو و جهاد کشاورزی موضوع خشکسالی در کشور در مرحله بحرانی قرار ندارد اما منطق حکم می‌کند تدابیر لازم برای صرفه‌جویی اندیشیده شود».

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره نشست غیرعلنی مجلس با حضور وزرای نیرو و جهاد کشاورزی گفت: «این یک ضرورت است که بتوانیم از منابع آب کشور بهینه استفاده کرد و در این خصوص اولویت‌بندی کنیم».

وی افزود: «اگر این نشست به طور رسمی برگزار می‌شد باید طبق آیین‌نامه عمل می‌شد و درعمل با محدودیت زمانی مواجه می‌شدیم و از سویی موضوع خشکسالی و تدابیر مناسب درباره آن زنجیره‌ای و دنباله‌دار است و امکان دارد در این جلسات به دلیل وجود بحث‌های آزاد گاهی آمار و ارقامی ارائه شود که در صورت انتشار نگرانی‌هایی را ایجاد کند، بر این اساس این نشست به طور غیرعلنی و غیررسمی برگزار شد».

کوهکن با بیان اینکه ارائه گزارش وزیر نیرو در خصوص کم‌آبی در سال جاری بود گفت: «وزارت نیرو برای مقابله با این موضوع برنامه‌هایی را تدوین نکرده و اولویت‌بندی خاصی را انجام داده است که حداقل ضرر و زیان ناشی از کم‌آبی متوجه کشور شود».

سخنگوی هیات رئیسه با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی نیز در خصوص تدابیر این وزارتخانه برای مقابله با خشکسالی گزارش ارائه کرد و افزود: «امکان دارد وزارت کشاورزی به برخی کشاورزان توصیه کند کشت جایگزینی که نیاز به آب که کمتری دارد را انجام دهند».

وی خاطرنشان کرد: «قرار است وزارتخانه‌های نیرو جهاد کشاورزی از طریق رسانه‌های ملی در خصوص برنامه‌ها و اولویت‌بندی‌های خود اطلاع‌رسانی کنند».

نماینده لنجان یادآور شد: «البته برخی از مشکلات متاثر از اتفاقاتی است که از دست ما خارج است مثلاً وقتی بارش لازم در کشور نداریم و آب پشت سدها کاهش می‌یابد تنها راه مقابله با مشکل صرفه‌جویی است».

وی ادامه داد: «اگر مردم با اقدامات و برنامه‌های وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی هماهنگ باشند نگرانی وجود نخواهد داشت».

کوهکی در پایان گفت: «مقابله با کم‌آبی و خشکسالی عزم عمومی و همکاری مردم را می‌طلبد تا از این شرایط خارج شویم».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین