کد خبر: ۷۵۲۲۳
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۹:۳۲
رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد
نیازی: پاسخ‌گویی باید صریح، سریع و صحیح باشد
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: «دستگاه‌ها را به تکریم مردم و پاسخ‌گویی به آنها ترغیب می‌کنیم».

به گزارش گروه دریافت خبر آفتاب، حجت‌الاسلام والمسلمین نیازی در شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد و در مراسم معارفه مدیرکل بازرسی این استان با اشاره به جایگاه و اهمیت نظارت در اسلام و قانون اساسی گفت: «نظارت و کنترل در تمامی نظام‌ها یک اصل است و مخصوصاً در نظام اسلامی همه افراد نظارت می‌شوند».

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این‌‎که نظارت بر دستگاه‌ها دلیل بر ضعف آن‌ها نیست، گفت: «سازمان بازرسی کل کشور با هدف پیداکردن جرم یا تخلف، دستگاه‌ها را نظارت و بازرسی نمی‌کند بلکه کار بازرسی، پیشگیری از تخلف و سوءجریان است».

حجت‌الاسلام والمسلمین نیازی، اهمیت‌دادن به نظارت را شاخص و نشانه موفقیت مدیران برشمرد و گفت: «هر مدیری که نظارت قوی بر مجموعه‌اش اعمال نماید، موفق‌تر است».
وی افزود: «به‌طور کلی نظام‌های موفق در دنیا صاحب نظارت کارآمد و مؤثر هستند». 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، سیاست این سازمان را کمک به مدیریت کشور برشمرد و اظهار داشت: «مدیران چون درگیر کارند، نمی‌توانند زوایای مختلف امور را همانند دستگاه‌های نظارتی رصد کنند. لذا ما به مدیران کمک می‌کنیم تا نظارت قوی‌تری بر مجموعه‌شان داشته باشند». 

وی ادامه داد: «به‌همین دلیل بسیاری از مدیران دستگاه‌ها از سازمان بازرسی دعوت می‌کنند تا بر اقداماتشان نظارت کنند».

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، در تبیین سیاست‌های این سازمان خاطرنشان کرد: «سازمان بازرسی کل کشور واقعیات عملکرد دستگاه‌ها را اعم از مثبت یا منفی، گزارش می‌کند».

وی با بیان این‌که اصلاح‌گری مهم‌ترین رویکرد سازمان بازرسی کل کشور است، افزود: «در سال گذشته قریب به 2500 گزارش در این سازمان تهیه شد که بیش از 80 درصد آن حاوی پیشنهادهای اصلاحی برای بهبود روند امور اداری دستگاه‌ها بوده است و این نشان‌دهنده این است که سازمان بازرسی به دنبال اصلاح سیستم اداری کشور و دستگاه‌هاست».

حجت‌الاسلام و المسلمین نیازی، در بخش دیگری از سخنان خود فلسفه وجودی تشکیلات اداری و دستگاه‌ها را خدمت به مردم و پاسخ‌گویی به آنها عنوان کرد و گفت: «یکی از برنامه‌هایی که سازمان بازرسی کل کشور به دنبال آن است، پاسخ‌گو‌کردن مدیران و دستگاه‌ها به مردم است». 

وی افزود: «سازمان بازرسی کل کشور بر دستگاه‌ها نظارت می‌کند تا با انجام به موقع کارشان، در قبال مردم پاسخ‌گو بوده و آنان را تکریم نمایند».

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به ویژگی‌های پاسخ‌گویی مطلوب اشاره کرد و گفت: «پاسخ‌گویی باید صریح، سریع و صحیح باشد». 

وی روند پاسخ‌گویی به مردم در دستگاه‌ها را دچار مشکل خواند و گفت: «برخی به دلیل تأخیر طولانی در پاسخ‌گویی دستگاه‌ها، علی‌رغم گرفتن پاسخ مثبت، ناراضی هستند».

حجت‌الاسلام والمسلمین نیازی ابراز امیدواری کرد تا با همدلی و همکاری در جهت توسعه و پیشرفت استان و کشور گام‌های مثبتی برداشته شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان، حسام عشقی را به عنوان مدیرکل بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از تلاش‌های جمالی مدیرکل بازرسی استان فارس(که تا پیش از این دستگاه‌های اداری کهگیلویه و بویراحمد را نیز بازرسی و نظارت می‌کرد) قدردانی نمود.

گفتنی است در این جلسه آیت‌الله حسینی نماینده ولی فقیه، استاندار، رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران دستگاه‌های اداری کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین