کد خبر: ۷۵۶۴۱۵
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
با مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا؛

دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اقلام خوراکی منتفی شد

شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با هدف جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی و تحمیل هزینه بیشتر به سبد خانوارهای کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده برای اقلام خوراکی را منتفی کرد.
دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اقلام خوراکی منتفی شد
آفتاب‌‌نیوز :

در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا که شامگاه پنجشنبه (پنجم اسفند) با حضور سران سه قوه و به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، اعضا چند موضوع مهم اقتصادی کشور را بررسی و درباره آنها تصمیم‌گیری کردند.

بر اساس یکی از مصوبات این جلسه، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مورد اقلام خوراکی و کالاهای سفره خانواده منتفی شد.

پیش از این با اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، مواد خوراکی هم مشمول این مالیات شده بود اما شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با هدف جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی و تحمیل هزینه بیشتر به سبد خانوارهای کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه، تصمیم گرفت اقلام خوراکی از شمول این قانون خارج شوند.

در این جلسه که ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول کشید، پیشنهادهای دولت درباره پرداخت سریع و به‌موقع عیدی و پاداش بازنشستگان تصویب و مقرر شد با اختصاص اعتبار لازم در سریع‌ترین زمان ممکن عیدی بازنشستگان پرداخت شود.

در ادامه این جلسه موضوع اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل و اتمام پروژه‌هایی که درصد پیشرفت اجرایی بالایی دارند، مطرح شد و به تصویب رسید.

شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی در این جلسه به ستاد تنظیم بازار با محوریت «محمد مخبر» معاون اول رئیس‌جمهور اختیار داد برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و کنترل و ساماندهی بازار، اقدامات لازم را انجام دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین