کد خبر: ۷۵۶۹۳۴
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
وزیر بهداشت با بیان اینکه تحریم‌های یک جانبه مانعی جدی در راه تحقق حق اساسی کشورمان برای دسترسی به ابزار‌های لازم برای مهار و شکست کرونا هستند، گفت: ایران انتظار دارد سازمان جهانی بهداشت روند ثبت‌نام را برای دریافت مجوز مصرف اورژانسی تسهیل کند.
آفتاب‌‌نیوز :

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست عالی‌رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در زمینه تسریع روند واکسیناسیون فراگیر برگزار شد، با بیان اینکه جهان در طول دو سال گذشته با وضعیت بی‌سابقه‌ای دست و پنجه نرم کرده است، اظهار کرد: با وجود اینکه پیشرفت‌های ملموسی در غلبه بر ویروس کرونا حاصل شده است، اما هنوز دولت‌ها و مردم در سراسر جهان از پیامد‌های چندوجهی آن رنج می‌برند.

وی ادامه داد: تلاش علمی در تولید واکسن‌ها کلید نجات جان انسان‌ها است، اما توزیع ناعادلانه، احتکار واکسن و عدم شفافیت تولیدکنندگان به عنوان یکی از دلایل اصلی دستاورد‌های ناقص باقی مانده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تحریم‌های یک جانبه مانعی جدی در راه تحقق حق اساسی کشورمان برای به دست آوردن و دسترسی به ابزار‌های لازم برای مهار و شکست کرونا هستند، عنوان کرد: ایران به عنوان یکی از کشور‌های تولیدکننده واکسن کرونا، انتظار دارد سازمان جهانی بهداشت روند ثبت نام را برای دریافت EUL (فهرست مصرف اورژانسی) تسهیل و تسریع کند.

عین‌اللهی با تاکید بر اینکه تردید در مورد واکسن و مشارکت ضعیف جامعه هنوز در سراسر جهان رایج بوده و کار بیشتری برای افزایش آگاهی لازم است، تصریح کرد: تا زمانی که همه در امان نباشند، هیچ‌کس ایمن نیست.

وی بر اهمیت اتخاذ رویکردی جامع از طریق همکاری‌های بین‌المللی تقویت‌شده، با هدف توسعه یک سیستم سلامت قوی‌تر، کارآمدتر و انعطاف‌پذیرتر برای همه‌گیری‌های کنونی و آینده تاکید کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین