کد خبر: ۷۵۷۲۶۵
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: همه هواپیماهای ایرانی به ویژه شرکت هواپیمایی ایران ایر متعلق به همه ایرانیان است. بنابراین برای انتقال ایرانی های مقیم اوکراین و بازگشت آنها به کشور تعهد اجتماعی داریم و هر تعداد پرواز نیاز باشد برای این کار انجام خواهیم داد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسن خوشخو اظهار کرد: در زمینه انتقال ایرانیان مقیم اوکراین و بازگشت آنها به کشور یک تعهد اجتماعی داریم که در واقع آن را به صورت رسمی هم اعلام کردیم چرا که صنعت هوانوردی و سازمان هواپیمایی کشوری هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد تا این هم وطنان به خانواده‌های خود ملحق شوند.

وی افزود: در این راستا چند نهاد دولتی متولی باید با یکدیگر همکاری داشته باشند تا بتوان این اتفاق را رقم زد چراکه در هر صورت جان هم وطنان از همه چیز مهمتر است و در شهرهای مختلفی در اوکراین هستند که باید روشی وجود داشته باشد که بتوانند خودشان را به مرزی برسانند و در این مسیر از جنگ و آسیب‌های احتمالی آن نیز در امان باشند.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: مسئله بعدی هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌ها است و همچنین با وزرات امور خارجه و دیگر دستگاه‌های متولی در ارتباط بوده که هم اکنون همکاری و هماهنگی بسیار نزدیکی در این زمینه به وجود آمده است. بر اساس تحلیل وزارت امور خارجه به این نتیجه رسیدیم که ایرانیان مقیم اوکراین بهتر است برای خروج از این کشور و بازگشت به ایران به لهستان بروند تا آنها را از ورشو بتوانیم به کشورمان بازگردانیم اما اینکه چگونه خودشان را به لهستان برسانند کاری است که وزارت امورخارجه هماهنگی‌های آن را انجام داده و مسیر را هموار کرده است.

خوشخو تاکید کرد: هر تعداد پروازی که برای بازگرداندن ایرانیان مقیم اوکراین از این کشور یا دیگر همسایگان اوکراین مانند لهستان، مجارستان و غیره نیاز باشد برنامه ریزی کرده و آن را در دستور کار خود قرار می دهیم چرا که جزو وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است. در همین زمینه قرار بود اگر نتوانیم با لهستان به توافق برای بازگرداندن ایرانیان برسیم از طریق کشور دیگر این کار را انجام دهیم اما خوشبختانه لهستان به سرعت با ما همکاری کرد و هر تعدادی پرواز نیاز باشد مجوز آن را از ورشو به تهران خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه آمادگی انجام هر تعداد پروازی که وزارت امور خارجه از طریق سفارت هایش به ما اعلام کند، را داریم، گفت: ایرانی های مقیم نگرانی در این زمینه نداشته باشند، چرا که ما همه تلاش خودمان را انجام می دهیم و همه ایرانیان باید بدانند که همه هواپیماهایی که در ایرلاین های ایرانی فعالیت می کند به ویژه هواپیماهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران متعلق به همه هموطنانمان چه داخل و چه خارج از ایران است.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه پروازهای فوق العاده برای بازگرداندن ایرانیان مقیم اوکراین از این کشور یا هر کشور دیگری هیچ محدودیتی از نظر تعداد پرواز و مبدا و مقصد ندارد، اظهار کرد: به محض این که آسمان اوکراین امن شود آمادگی این را داریم که به این کشور پرواز کنیم و بتوانیم هموطنان خودمان را به ایران بازگردانیم اما از زمان وقوع حادثه برای هواپیمای اوکراینی و سقوط آن در حوالی فرودگاه امام خمینی یعنی از حدود دو سال گذشته تا کنون، هیچ پروازی به اوکراین نداشتیم اما بعد از برقراری امنیت در اوکراین اگر این کشور مجوز بدهد، می توانیم به کی‌اف پرواز کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین