کد خبر: ۷۵۷۷۷۴
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: در حدی که توان دولت بود و مجلس مجوز داشت عدالت در پرداخت دستمزد رعایت شد.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام حسن نوروزی درباره اهمیت برقراری عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد اظهار کرد: عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نسبت به سنوات قبل رخ داده است. به این معنا که در تبصره ۱۲ حداقل حقوق ۵.۶۰۰ مطرح و تصویب شد.

وی افزود: دولت در لایحه خود حقوق ۴.۶۰۰ به بالا را مشمول مالیات کرده بود، اما نمایندگان مجلس این رقم را به ۵.۶۰۰ رساندند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مالیات‌ها هم سعی کردیم عدالت را برقرار کنیم و برهمین اساس مالیات از سطوح بالای درآمدی را ۳۰ درصد و همینطور به سمت حقوق‌های پایین‌تر از آن مالیات را کم کردیم.

نماینده رباط کریم و بهارستان در مجلس با بیان اینکه برخی از نمایندگان درخواست داشتند تا اعضای هیئت علمی، اطبا و قضات را از مالیات معاف کنیم، اظهار کرد: این پیشنهاد در مجلس رأی نیاورد. چون نمایندگان معتقد بودند که همانطور که افراد با کف حقوق مالیات می‌دهند، باید از اعضای هیئت علمی، قضات و پزشکان نیز مالیات بدهند و نباید تبعیض قائل شویم.

نوروزی با تأکید براینکه سعی کردیم عدالت نسبی در پرداخت حقوق و مالیات رعایت شود، تصریح کرد: به نظرم در حدی که در توان دولت بود و مجلس نیز مجوز داشت، این عدالت صورت گرفت.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه متأسفانه برخی افراد با شرایط یکسان تخصصی، حقوق‌های متفاوت می‌گیرند، اظهار کرد: برنامه ششم توسعه دریافت حقوق بالای هفت برابر را ممنوع و سقف دستمزد را مشخص کرده است؛ لذا اگر برخی از طریق شرکت‌های گوناگون لابی می‌کنند و تسهیلات می‌گیرند، مسئله دیگری است، اما قانون این را نمی‌گوید.

منبع: ایسکا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین