کد خبر: ۷۵۷۹۷۹
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تکیه گاه ما سلاح نیست، بلکه عزم،اراده و ایمان است ؛ گفت: با این وجود بحمدلله به اندازه کافی سلاح های موثر با دانش بومی داریم.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از دو پایگاه جدید موشکی و پهپادی سپاه با تقدیر از اقدامات تحولی و هوشمندانه با نگاه به آینده فناوری توسط نیروی هوافضای سپاه در پیشبرد راهبرد بازدارندگی دفاعی ایران اسلامی ،گفت: زمانی از دست های خالی صحبت می‌کردیم و جنگیدیم ، در همان مقطع هم برجبهه ی دشمنان پیروز شدیم ، اما امروز همان ایمان را داریم ، همان امام و فرمانده را داریم، همان ملت و آرمان را داریم ؛ اما به فضل الهی دست‌ هایمان پر است .

وی تجلی ظهور قدرت واقعی را در موشک، پهپاد، پدافند، هواپیما و شناور عنوان و بیان کرد: اما ریشه این قدرت و سرشت و خلقت آن در باور ها،اعتقادات و قلب و ذهن انسان ها است.

سلامی با بیان اینکه قدرتی که توسط طاغوت به کسی داده شود نمی جنگد گفت: ارتشی که بسیار مجهز بود، امروزی بود، توسط قدرت امریکا در افغانستان حتی برای ۱۰ دقیقه نجنگید.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تکیه گاه ما سلاح نیست، بلکه عزم،اراده و ایمان ما است ؛ گفت:با این وجود بحمدلله به اندازه کافی سلاح های موثر با دانش بومی داریم.

همچنین همزمان با اعیاد فرخنده ماه شعبان و در آستانه روز پاسدار ، دو پایگاه موشکی و پهپادی نیروی هوافضای سپاه با حضور سردارسرلشکرپاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی و وارد چرخه عملیاتی شد .

بنا بر این گزارش ، این پایگاه های تونلی که در دل کوه های مرتفع ساخته شده است، محل نگهداری سامانه های موشکی زمین به زمین با تجهیزات پیشرفته و نیز پهپادهای تهاجمی نفوذ پذیر در شبکه های راداری و پدافندی دشمن است که با هدایت نیروهای انقلابی جوان و با انگیزه ، به دژ مستحکم ایران اسلامی در مقابل دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی تبدیل شده است .

اولین بار است که نیروی هوافضای سپاه از یک پایگاه زیرزمینی پهپادی رونمایی می کند .
وجود پهپادهایی با برد 2 هزارکیلومتر، سکوهای پرتاب موشک‌های دو فروندی ، سکوهای پرتاب چند فروندی پهپاد با دقت و کیفیت ترکیب این سامانه‌ها که اخیراً در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ به نمایش گذاشته شد، نشان از تاثیرگذاری شگفت این پایگاه ها در دفاع و صیانت از امنیت ایران اسلامی و ملت ایران مقابل هر تهدیدی دارد.

در بازدید سرلشکر سلامی از پایگاه های زیر زمینی موشکی و پهپادی ، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه به ارائه گزارشی از روند اقدامات و دستاوردهای جدید این نیرو پرداخت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین