کد خبر: ۷۵۸۰۵۴
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
سرمربی استقلال پیش از بازی بزرگ این تیم در مقابل گل گهر در کنفرانس خبری تیمش مقابل گل گهر حضور پیدا کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

فرهاد مجیدی اظهار داشت: قبل از اینکه در مورد بازی فردا صحبت کنم می‌خواستم از خبرنگاران عزیز عذرخواهی کنم، چون در ۲ بازی اخیر در کنفرانس شرکت نکردم. به خاطر مشکلات در نشست خبری شرکت نکردم و ترجیح دادم در فضای بهتری صحبت کنم، چون ممکن بود حرفی بزنم که به تیمم لطمه وارد شود.

وی افزود: دوست دارم در مورد تیمم حرف بزنم. یکی از خوش شانسی‌های من این است که این بازیکنان را هر روز می‌بینم. بازیکنان خوب و شریفی که از نظر فوتبالی و رفتاری شایسته‌ترین هستند. آن‌ها امسال خیلی زحمت کشیدند، خم به ابرو نیاوردند و با تمام وجود کار کردند. افتخار می‌کنم سرمربی تیمی مثل استقلال با این بازیکنان هستم. بازیکنان من بعد از ۵ برد متوالی با آن همه موقیعت مقابل تیم خوبی مثل نساجی به تساوی رسیدند، ولی بعد از بازی اصلا حالمان خوب نبود. این نشان می‌دهد توقعات از استقلال بالا رفته است. با توجه به مشکلات فوتبال ما و امکانات نامناسب که همه تیم‌ها با آن درگیر هستند اگر باشگاه امکانات تیم را گسترده کند مطمئن هستم که این جوانان می‌توانند کار‌های بزرگی را رقم بزنند. خوشحالم که امسال ۹۰ در صد انتخابات من و کادر فنی ام درست بوده است و تیمی بسیار پر انرژی را در اختیار داریم.

سرمربی تیم استقلال تاکید کرد:هدف اصلی تیم ما قهرمانی است حتی اگر ۲ بازیکن اصلی ما را به لیگ یک ببرند. سیاوش یزدانی و حسین مرادمند هم از نظر فوتبالی و شخصیتی بازیکنان مورد علاقه من و مثل چشمان من بودند، پیام من برای آن‌ها این است که به خاطر آن‌ها هم که شده جام را کسب می‌کنیم و من برای مسیری که انتخاب کردم دلایل زیادی داشتم و الان یک دلیل به دلایلم اضافه شده است که یزدانی و مرادمند هستند. مجددا از بازیکنانم تشکر و به آن‌ها افتخار می‌کنم.

وی در خصوص اضافه شدن مدافع برزیلی به تیمش گفت: ما با توجه به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات و اینکه باید بازیکن آزاد می‌گرفتیم با کادر فنی نشستیم، برررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که وی می‌تواند به ما کمک کند. الان هم در تهران حضور دارد و کار‌های قرارداد وی در حال بررسی است.

مجیدی در خصوص بیانیه سازمان لیگ در مورد ساعت بازی‌ها گفت: من نظر خاصی در این مورد ندارم. در نیم فصل اول هم ۱۰ بازی قبل از پرسپولیس بازی کردیم. با احترام به تیم پرسپولیس و دوست خوبم گل محمدی شاید آن‌ها اصلا احتیاجی به این داستان‌ها نداشته باشند. من به خاطر ندارم استقلال و پرسپولیس در یک روز بازی داشته باشند و بازی اول در تهران برگزار شده باشد. الان رقابت بین این دو تیم است و سهیل مهدی ترجیح داده استقلال اول بازی کند بعد پرسپولیس. فکر می‌کنم برای اولین بار باشد که این اتفاق رخ داده است. از همینجا به عنوان سرمربی استقلال به آقای سهیل مهدی می‌گویم می‌تواند ۱۰ هفته آتی هم بازی ما را قبل از بازی‌های پرسپولیس بگذارد و هیچ ایرادی ندارد. من کلا در مورد مشکلاتی که برایمان به وجود آمده، در مورد استقلال، سازمان لیگ و کار‌هایی که خودی‌ها و ناخودی‌ها می‌کنند آخر فصل صحبت خواهم کرد.

وی در خصوص بازی فردای تیمش گفت: بازی فردا فوق العاده سخت و حساس است. گل گهر تیم خوبی است، در بازی حساس موقعیت کم ایجاد می‌شود و هر تیمی از فرصت‌ها استفاده کند برنده خواهد شد.

مجیدی در خصوص پیامی که بعد از بازی با نساجی مبنی بر اینکه این فوتبال مبارک خودتان باشد به صالح مصطفوی داده بود گفت:ما اصلا هیچ صحبتی برای داوری نکردیم و این حرف ربطی به مسائل داوری نداشت. می‌توانید از داور چهارم سوال کنید که ما آرام‌ترین نیمکت را داریم. قبل از همه بازی‌ها به داور چهارم می‌گویم هر کسی از ما اعترض کرد او را اخرج کنید. صحبت مصطفوی اصلا ربطی به داوری نداشت. می‌توانید سوال کنید که ما کم‌ترین اعتراض را به داوری داشته ایم.

سرمربی تیم استقلال تاکید کرد: در استقلال ساختار دفاعی شکل گرفته و من این کار را از سال گذشته این کار را شروع کردم. تیم ما در ۹ بازی پایانی فصل قبل فقط ۴ گل خورده است. شما خبرنگاران به این مسائل دقت نمی‌کنید. ما این روند را بهتر کردیم. شما خودتان را جای سرمربی تیم بگذارید که ۲ بازیکن اصلی تیمش جدا شدند. زمان می‌برد که تیم ما بخواهد به نظم تیمی برسد. مجیدی آدمی نیست که جا بزند، هر چه این اتفاقات منفی رخ بدهد آن را تبدیل به انرژی می‌کنم و انگیزه خود من و بازیکنانش بیشتر می‌شود. مطمئن باشید در بازی آتی محکم‌تر و با انرژی‌تر بازی خواهیم کرد. تیم ما نتایج فوق العاده‌ای گرفته و به جای اینکه از بازیکنان ما تقدیر شود، ولی صحبت‌های دیگری مطرح می‌شود.

مجیدی در خصوص اینکه استقلال چقدر از نبود مرادمند و یزدانی ضربه می‌خورد گفت:قبلا هم گفته ام با احترام به مربیان دیگر و سرمربی تیم ملی یزدانی و مرادمند از بهترین مدافعان ایران هستند و شانس حضور در تیم ملی را دارند. این اتفاق شوک به تیم ما بود، من چند جلسه با باشگاه داشتم و قویا گفتند این ۲ نفر تا آخر فصل گفته در تیم ما می‌مانند. اگر یک در صد احتمال می‌دادم این ۲ نفر می‌روند اصلا اجازه جدایی بازیکنان دیگر را نمی‌دادم. ما یک تیم هستیم این مسائل روی تیم ما و حتی بقیه بازیکنان تاثیر گذاشت. آن‌ها از نظر فنی فوق الاده هستند، ولی بازیکنان دیگری داریم که دیدید در ۲ بازی قبل نه تنها گل نخوردیم بلکه موقیعت کمی به رقبا دادیم. از روز اول به بچه‌های تیم گفتم دوست ندارم هر تیمی راحت به ما گل بزند.

وی در خصوص انتقاد از ژستد گفت: او بازیکن فوق العاده‌ای است و صد در صد از او راضی هستم. چیزی که من از وی می‌خواهم را به نحو احسن انجام می‌دهد.

سرمربی استقلال در خصوص بازگشت غفوری گفت:یک مسائلی بود که حل شد. از بازگشت او خوشحال شدم، صحبت‌های خوب و با انرژی با هم انجام دادیم، خوشحال هستم کاپیتان تیم برگشته و متحد‌تر از قبل برای ادامه مسابقات تلاش خواهیم کرد.

خبرنگاری گفت بازیکنان استقلال از دریافتی ۴۰درصد ناراحت هستند که مجیدی پاسخ داد:این مسائل مربوط به خودمان است و درون خودمان آن را حل خواهیم کرد، شما نگران نباشید.

وی در خصوص اینکه استقلال در صورت نباختن فردا صاحب یک رکورد در لیگ برتر می‌شود عنوان کرد: اینکه تیمی بدون باخت باشد هر مربی از آن خوشحال می‌شود. چیزی که مهم است این است که روند تیم بر خلاف سال‌های قبل حفظ شود. بازیکنان ما در این فصل بسیار خوب و باهوش بودند، خیلی خودم به دنبال رکورد نیستم و به دنبال این هستم هواداران را خوشحال کنم.

مجیدی در خصوص دیدار فردا و اینکه چقدر امیدوار است بازی خوب دور رفت مقابل گل گهر تکرار شود گفت: چیزی که در مورد تیم ما حتی اگر به قبل برگردد و حتی مربوط به دیروز باشد به آن فکر نمی‌کنیم. در این ۲-۳ روز با بازیکنانم حرف زدم و اصلا مسائل پیرامون تیم نباید تمرکز ما را به هم بزند. با توجه به موقعیت جدول اصلا نباید امتیاز از دست بدهیم و باید با هوش بازی کنیم، امیدوارم فردا ۳ امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

خبرنگاری گفت خرید شما در سیستم ۳ دفاعه بازی نکرده و چگونه در این زمان می‌خواهید او را با تیم هماهنگ کنید که مجیدی گفت: شما اطلاعاتتان ضعیف است، چون در سیستم ۳ دفاعه بازی کرده است. او در الفیصلی وتیم‌های دیگر در سیستم با ۳ مدافع بازی کرده و یکی از دلایل خرید او همین بوده است. ما آپشن زیادی برای خرید بازیکن نداشتیم، برای من مهم این بود که بازیکن مد نظرم چه زمانی بازی کرده است. بازیکنانی بودند که ۳-۴ ماه بازی نکرده بودند و این بازیکن برزیلی یک ماه پیش بازی کرده و در شرایط جسمانی خوبی قرار دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین