کد خبر: ۷۵۸۱۳۳
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
لیندسی گراهام سناتور تندرو جمهوری‌خواه آمریکا در پی وقوع جنگ در اوکراین خواستار ترور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه شد.
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: سفیر آمریکا به وزارت خارجه روسیه احضار شد و سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه، در رابطه با اظهارات تحریک آمیز و خصمانه لیندسی گراهام، به سفیر آمریکا یادداشت اعتراض ارائه کرد.

لیندسی گراهام سناتور تندرو جمهوری‌خواه آمریکا در پی وقوع جنگ در اوکراین خواستار ترور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه شد.

وی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: آیا یک بروتوس(طراح قتل ژولیوس سزار رم ) در روسیه وجود دارد؟ آیا سرهنگ اشتافنبرگ (طراح ناکام ترور هیتلر) موفق تری در ارتش روسیه وجود دارد؟

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: به سفیر آمریکا گوشزد شد که موضوع فراخوانی مطرح است که در واقع ماهیت تروریستی دارد و برای یک مقام ارشدی که انتخاب می شود، غیرقابل قبول است.

«به سالیوان گفته شد که این گونه اظهارات خصمانه در قوانین کیفری روسیه به عنوان سوء قصد به یک مقام دولتی محسوب می شود و پیامدهای سنگینی با پیگیری قضایی به همراه دارد.»

در بیانیه آمده است: خودداری دولت آمریکا از اتخاذ تدابیر معین در مورد این سخنان، بر روابط روسیه و آمریکا که در وضع اسف باری قرار دارد تاثیر مخرب خواهد گذاشت.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه، سناتور لیندسی گراهام را که ولادیمیر پوتین را تهدید به قتل کرده و در این مورد فراخوان داده بود، به روس هراسی جنون آمیز متهم کرد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: در شرایط بسیار پرتنش و متشنج کنونی، این گونه نیست که همه بتوانند عقل و منطق خود را حفظ کنند و بسیاری دیوانه می شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین