کد خبر: ۷۵۸۳۲۳
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
شهردار تهران با تاکید بر انجام مسئولیت‌های اجتماعی اعلام کرد: نمی‌توانیم با معیشت مردم بیگانه شویم و مدعی باشیم که مدیریت شهری را به درستی انجام می‌دهیم.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا زاکانی در شانزدهمین مراسم نمایشگاه زنان، کسب و کار‌های خرد و مشاغل خانگی که در محل بوستان گفتگو برپا شده با بیان اینکه نمی‌توانیم با معیشت مردم بیگانه باشیم و مدعی باشیم که مدیریت‌مان درست است تاکیدکرد: وظیفه داریم در خدمتگزاری به شما بانوان سرپرست خانوار کوتاهی نکنیم، باید زمینه‌ای فراهم کنیم که محصولات شما در معرض نمایش قرار گیرد و البته باید شرایط به سمتی برود که از تجمیع ظرفیت‌ها حتی برای صادرات و قابلیت‌های جدید استفاده کنیم.

وی افزود: در شهر تهران هستیم، شهری که یکی از ویژگی‌های ممتاز آن این است که پایتخت جمهوری اسلامی است، اما نمی‌توانید بعد از این هویت ثانویه‌ای برای تهران برشمارید؛ وقتی به معماری آن می‌نگرید، درمی یابید که بی هویت است؛ تهران با وجود اینکه تولید ناخالص بالایی دارد، اما نمی‌توانید برای آن هویت اقتصادی مدنظر قراردهید.

تهران می‌تواند هویت اقتصادی داشته باشد

شهردار تهران با بیان اینکه یکی از هویت‌هایی که تهران می‌تواند به خودش بگیرد، بُعد اقتصادی است، افزود: اقتصادی که خانواده بنیان است و زنان در آن نقش محوری و اساسی دارند، اقتصادی که به صورت خرد و جزء به جزء در شهر رقم می‌خورد، اما کلان آن ارزش افزوده جدی برای شهر به ارمغان می‌آورد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه زنان و کسب و کار‌های خرد و مشاغل خانگی ادامه داد: این رویداد و مواردی مانند آن که زحمات زنان را در آن‌ها می‌بینم می‌تواند برای تهران خلق هویت کند، البته اگر گسترش پیدا کند و سامان یافته و دقیق شود.

زاکانی تاکیدکرد: تلاش‌هایی از جنس این رویداد، بنیان‌های اقتصادی و معیشت خانوار را تقویت می‌کند و مسیر را در یک صورت جدی قرار می‌دهد که سلول‌های تشکیل‌دهنده اجزای شهر ظرفیت‌های خود را افزایش دهند؛ بنابراین از بعد شهروندان نیز تلاش شما قابل تقدیر و قابل اعتنا است.

افزایش کمیت، کیفیت و قابلیت مراکز کوثر

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نمی‌توانیم ببینیم که روز به روز سفره‌ها کوچک‌تر شود و فشار بر خانواده‌ها و زنان خانوار مضاعف شود، گفت: برهمین اساس تلاش می‌کنیم گوشه‌ای از این کار که شایسته شماست را به انجام برسانیم، باید عدد، کیفیت و قابلیت مراکز کوثر شهرداری افزایش پیدا کند و به سمتی برویم که نتیجه آن از جنبه کمک و نیاز به زنان سرپرستان خانوار عبور کند و با توانمندی‌های آنان باری را از روی دوش جامعه برداریم.

به گفته شهردار تهران، همتی در کل کشور در جهت توجه به بخش بانوان و دسترنج آنان شکل گرفته و امیدواریم ما نیز بتوانیم خدمتی را به شما ارائه کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین