کد خبر: ۷۵۸۸۵۶
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷
مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: دانشجویان با پرداخت ٣١٨ هزار تومان می‌توانند تحت پوشش بیمه‌های سازمان تأمین اجتماعی قرار بگیرند.
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی شکوری افزود: طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی قشر وسیعی از جامعه را دربرگرفته و همه جمعیتی که تاکنون تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار نگرفته‌اند از طریق بیمه‌پردازی می‌توانند تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: براساس اصل ۲۹ قانون اساسی کشور نیز بهره‌مندی از مقررات حمایتی تامین اجتماعی یک حق همگانی بوده و استفاده از امکانات بهداشتی، درمانی، مراقبت‌های پزشکی، بیمه بیکاری، بازنشستگی و از کارافتادگی باید برای همه شهروندان قابل دریافت باشد همچنین ماده یک قانون تامین اجتماعی مصوب سال ۱۳۵۴ هم اجرا، تعمیم و گسترش انواع بیمه‌های اجتماعی را برای همه اقشار جامعه یک تکلیف قانونی عنوان کرده است.

شکوری افزود: بنابراین سازمان تأمین اجتماعی با بسط بیمه مشاغل آزاد، همه اقشار فاقد بیمه را نیز در صورت پرداخت حق بیمه تحت پوشش قرار خواهد داد.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین توضیح داد: این بیمه در سه نرخ ١٢ درصد، ١۴ درصد و ١٨ درصد به ترتیب با مبلغ ٣١٨ هزار تومان، ٣٧٢ و ۴٧٨ هزار تومان ارائه می‌شود و به منظور برخورداری از خدمات درمانی هم مستلزم پرداخت ٧١ هزار و ۶۰۰ تومان جهت استحقاق درمان خواهد بود.

وی ادامه داد: برای نمونه، همسر خانه‌دار یک بیمه‌شده، فرزندان یک خانوار تحت تکفل والدین و دانشجویان در حال تحصیل (در صورت عدم اشتغال) می‌توانند در قالب بیمه مشاغل آزاد اعم از بیمه‌های زنان خانه‌دار و بیمه دانشجویان ایرانی از تعهدات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

شکوری با اشاره به اهمیت این بیمه برای فرزندان به ویژه با افزایش سن گفت: دختران در مرحله ازدواج و پسران در مرحله تشکیل خانواده نیازمند حمایت‌های مالی و اجتماعی بوده و این نوع بیمه می‌تواند یک فرصت ارزشمند برای این جمعیت باشد.

وی افزود: این گروه‌ها در حقیقت با پرداخت این بیمه گاهی می‌توانند از دو حقوق بازنشستگی برخوردار شوند. به عنوان مثال، یک زن خانه‌دار با برقراری این بیمه می‌تواند از این منبع در کنار حقوق بازنشستگی همسر برخوردار بوده و تحت تکفل نیز باقی بمانند؛ این حمایت امید به آینده را نیز در جوانان تقویت می‌کند.

شکوری خاطرنشان کرد: این جوانان می‌توانند والدین خود را بیمه کرده و با پرداخت ۷۱ هزار و ۶۰۰ تومان (در سال ۱۴۰۰) از خدمات درمانی هم برخوردار شوند.

به گفته وی، یک میلیون و ۹۴۳ هزار نفر از این بیمه‌شدگان مشاغل آزاد در فروردین ماه به ۲ میلیون و ۳۶۵ هزار نفر رسیده که با اطلاع‌رسانی و تبلیغات صحیح باید افزایش یافته و همه گروه‌ها تحت پوشش قرار بگیرند.

وی افزود: متقاضیان خدمات این بیمه به صورت غیرحضوری، بدون مراجعه به شعب تامین اجتماعی و با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی www.es.tamin.ir می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام کنند همچنین پرداخت‌ها نیز به صورت برخط و مشاهده سوابق در لحظه امکان‌پذیر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین