کد خبر: ۷۵۹۱۶۹
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهامات نشست ۱۵۷ وزرای خارجه اتحادیه عرب و بیانیه کمیته چهار جانبه در حاشیه این نشست از ادامه اتهام زنی علیه جمهوری اسلامی ایران و تغییر نکردن شیوه رفتاری، شدیدا ابراز تاسف کرد و این گونه اقدامات بی ثمر را مغایر تحرکات این کشورها برای تعامل و دیپلماسی منطقه ای با جمهوری اسلامی ایران طی چند ماه گذشته خواند.
آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی وزارت امور خارجه ایراد اتهام دخالت ایران در امور داخلی دیگران از سوی کشورهای مداخله گری که سابقه طولانی از تنش آفرینی و جنگ افروزی به ویژه در یمن و مناطق درگیر غرب آسیا و شمال آفریقا دارند را مردود شمرد.‌

خطیب زاده صدور این نوع بیانیه های تکراری را مانعی بر تقویت روابط ایران با همسایگان عنوان کرد و بار دیگر بر موضع همیشگی جمهوری اسلامی ایران در دعوت از همسایگان برای گفت‌وگو و حل سوء تفاهمات از طریق مسیرهای دیپلماتیک تاکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص جزایر سه گانه ایرانی، با مردود شمردن بیانیه، تمامی اقدامات جمهوری اسلامی ایران را در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دانست و مداخله دیگران در این زمینه را محکوم کرد.

خطیب زاده حفظ و تثبیت دستاوردهای هسته ای و توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران را از جمله سیاست های راهبردی کشور خواند و بر بی اثر بودن این بیانیه ها در مسیر توسعه صنعت صلح آمیر هسته ای کشور تاکید کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین