کد خبر: ۷۵۹۸۳
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۸۷ - ۲۱:۳۹
در نامه ای خطاب به معاون وزیر ارشاد عنوان شد:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مهرداد مسعودی، رییس هیات بازرسی و کاظم کرمی عضو هیات بازرسی حزب همبستگی در نامه‌ای مشترک به اظهارات ملکیان معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در رابطه با روزنامه همبستگی و اظهارات حسن کامران واکنش نشان دادند.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب متن نامه بازرسان حزب همبستگی خطاب به معاون وزیر ارشاد به شرح زیر است: 

جناب آقای ملکیان 
معاونت محترم مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اینجانبان مهرداد مسعودی و محمدکاظم کرمی دو تن از اعضای  هیات بازرسی حزب همبستگی ایران اسلامی ضمن تایید اظهارات آقای دکتر حسن کامران نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات توجه آن معاونت را به نکات ذیل جلب می‌نماییم. 

1- تاکنون جلسه‌ای برای برکناری مدیرمسئول روزنامه همبستگی وتعیین جانشین در حزب همبستگی برگزار نشده است. بنابراین مطابق اساسنامه و آیین‌نامه نحوه اداره ارگان حزب برکناری آقای صالح‌آبادی غیرقانونی است. 

2- برکناری آقای صالح‌آبادی درمورخ 8/11/86 بدون تصویب و تایید شورای عالی حزب بوده و صرفاً با پیشنهاد آقای راه‌چمنی صورت گرفته است که اینجانبان به عنوان بازرس و ناظر بر حسن اجرای اساسنامه آن را غیرقانونی می‌دانیم. 

3- معرفی آقای راه‌چمنی که توسط خود وی و بدون تصویب و تایید شورای عالی حزب صورت گرفته صددرصد غیرقانونی است و جای بسی تاسف دارد که وزارت فرهنگ و ارشاد هم به این معرفی ترتیب اثر داده است. 

4- مطابق ماده 14 قانون مطبوعات درصورتی‌که مدیر مسئول روزنامه همبستگی استعفا دهد یا فوت نماید صاحب امتیاز می‌تواند حداکثر سه ماه سرپرستی روزنامه را به عهده بگیرد اما متاسفانه به رغم آنکه مدیر مسئول نه استعفا داده و نه فوت نموده از سمت خود برکنار گردیده و از آن مهمتر آنکه دوران سرپرستی در تاریخ 8/2/87 به پایان رسیده اما روزنامه کماکان به صورت غیرقانونی انتشار می‌یابد.
 
5- اینجانبان و اکثریت اعضای شواری عالی حسن ضمن غیرقانونی دانستن انتشار روزنامه توجه جنابعالی را به اظهارات آقای کامران جلب می‌نماییم. 

6- اساسنامه حزب همبستگی در جلسه 23/7/86 به تصویب کمیسیون ماده 10 احزاب رسیده است و در تاریخ 2/8/86 در روزنامه رسمی منتشر گردیده که مطابق ماده 15 قانون فعالیت احزاب از آن تاریخ لازم‌الاجرا و قانونی است از آن تاریخ به بعد هم جلسه‌ای در حزب تشکیل نشده تا رئیس شورای عالی انتخاب گردد بنابراین جناب آقای راه‌چمنی صرفاً عضو شورای عالی است و صاحب‌امتیاز روزنامه محسوب نمی‌شود. 

7- به فرض اینکه آقای راه‌چمنی رئیس شورایعالی باشد وی نمی‌تواند بدون تصویب شورای عالی خود را به عنوان مدیر مسئول معرفی نماید پذیرش این امر از سوی وزارت ارشاد به مثابه آن است که رئیس مجلس بدون حضور نمایندگان قانون تصویب و به قوای قضائیه و مجریه ابلاغ نماید. 

8- در پایان یادآور می‌شویم دولت باید در مسائل مربوط به اختلافات درون حزبی بی‌طرف بوده و جانب یک طرف را به زیان طرف دیگر نگیرد به نظر می‌رسد آنچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد روزنامه همبستگی انجام داده است همانگونه که نماینده قوه مقننه درهیات نظارت بر مطبوعات بیان کرده جانبداری از یک گروه در حزب همبستگی می‌باشد که زیبنده دولت مدعی مهرورزی و عدالت نیست.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x