کد خبر: ۷۵۹۸۵۹
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا: ما به ارائه تجهیزاتی که اوکراینی‌ها به آن‌ها نیاز دارند و از آن‌ها به خوبی استفاده می‌کنند، ادامه خواهیم داد. می‌دانیم این کمک‌ها موثر هستند و اوکراینی‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اظهار داشت: موشک های روسیه که یک پایگاه نظامی اوکراینی را در نزدیکی مرز لهستان هدف قرار دادند، نشان دهنده گسترش اهداف در اوکراین از سوی نیروهای روسی است.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه ای بی سی نیوز آمریکا گفت: این سومین مرکز نظامی یا فرودگاهی است که روس‌ها در چند روز گذشته در غرب اوکراین به آن حمله کردند. بنابراین واضح است، حداقل از نظر حملات هوایی، آنها در حال گسترش اهداف خود هستند.

وی در پاسخ به سوال احتمال حمله روسیه به کاروان های نظامی در لهستان که حامل کمکها برای اوکراین هستند، گفت: حمله به یکی از ما به مثابه حمله علیه همه ما درنظر گرفته می شود. به همین دلیل است که ما درحال جابجایی نیروها، توانایی ها و تجهیزات در جناح شرقی ناتو هستیم تا اگر لازم باشد از هر وجب قلمرو ناتو دفع کنیم.

سخنگوی پنتاگون در خصوص احتمال حمله شیمیایی در اوکراین گفت: ما در حال حاضر نشانه ای از حمله قریب الوقوع شیمیایی یا بیولوژیکی در اوکراین نمی بینیم اما از نزدیک درحال پیگیری هستیم.

وی با این حال گفت که ارائه کمک به اوکراین ادامه خواهد یافت.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا افزود: ما به ارائه تجهیزاتی که اوکراینی ها به آنها نیاز دارند و از آنها به خوبی استفاده می کنند، ادامه خواهیم داد. می دانیم این کمک ها موثر هستند و اوکراینی ها از آنها استفاده می کنند.

کربی ادامه داد: اوکراینی ها جهان را تحت تاثیر قرار داده اند. آنها بدون شک روس ها را تحت تاثیر قرار داده اند. نیروهای روسیه به دلیل عدم پیشروی خود در نتیجه مقاومت اوکراینی ها به صورت فزاینده ای سرخورده و ناامید شده اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین