کد خبر: ۷۶۱۷۷
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۳۸۷ - ۲۲:۵۹
برداشت های متفاوت تماشاگران دایره زنگی؛
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دایره زنگی از معدود فیلم‌هایی است که وقتی با افرادی که بعد از تماشای فیلم از سینما بیرون آمده‌اند حرف می‌زنی کسی پشیمان نیست که دو هزار تومان پول بلیط داده و به سینما رفته است. هیچ کس خسته به نظر نمی‌رسد و همه انگار از اینکه فیلم تمام شده دلخورند.

ریتم تند و فضای شلوغ همراه با موقعیت های کمدی و طنزی که برای هر کدام از شخصیت‌های فیلم رخ می‌دهد «دایره زنگی» را به فیلمی تبدیل کرده است که بعضی از افراد دو باره یا چند باره به تماشای آن می‌روند.   

در این باره یک دانشجوی حقوق در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هنر آفتاب گفت: «من زیاد اهل سینما نیستم ولی با اصرار دوستانم به تماشای دایره زنگی رفتم که بسیار جذاب و خنده‌دار بود. بازیگران از جمله باران کوثری نقش خود را خوب ایفا کرده بودند».

این بیننده دایره زنگی در ادامه افزود: «به نظر من فیلم سیاسی بود و به دوران پیش از انقلاب اشاره داشت و به معضلات جامعه مثل دختران فراری هم اشاره می‌کرد. همچنین فیلم می‌خواست بگوید ما در قرن بیست و یکم هستیم و ماهواره در این قرن بسیار ضروری است چرا که افراد می‌خواهند با بیرون از جامعه خود در ارتباط باشند البته من قبول دارم که ماهواره یک سری نکات مثبت و منفی دارد».

ع.س دیگر بیننده‌ی این فیلم که چهره‌ای بسیار خندان داشت دو بار به دیدن فیلم رفته بود پس از خارج شدن از سالن سینما گفت: «فیلم کمدی و خنده‌داری بود، فیلم کمدی باید آدم را بخنداند برای فیلم کمدی که نباید دنبال مضامین و محتوا گشت، مردم به اندازه کافی درد و رنج دارند و برای اینکه ساعاتی را بخندند به دیدن این فیلم می‌روند».

رعنا مشکاتیان نیز پس از تماشای فیلم گفت: «دایره زنگی از ریتم خوبی برخوردار بود و حوصله بیننده را سر نمی‌برد و در ضمن به این موضوع پرداخته بود که در آپارتمانی که افکار مختلف در آن زندگی می‌کنند چه تقابل‌هایی ممکن است با هم داشته باشند و در واقع اشاره‌ای به فرهنگ آپارتمان‌نشینی داشت».

وی در ادامه گفت: «این فیلم همچنین به موضوع ماهواره نیز پرداخته بود این نکته قابل توجه است که وقتی زندگی شهری داریم و سرگرمی کمی هم داریم و تلویزیون هم نمی‌تواند این نیاز به داشتن سرگرمی و تفریح را برطرف کند، افراد مجبور می‌شوند که به ماهواره روی بیاورند، ولی کارگردان این فیلم نمی‌خواست بگوید ماهواره خوب است یا بد، فقط می‌خواست این واقعیت را بگوید که زور و اجبار نمی تواند جلوی واقعیتی مثل ماهواره را بگیرد».

یکی از مخاطبان این فیلم که به همراه همسرش به تماشای دایره زنگی رفته بود گفت:«به نظر من فیلم جالبی بود موضوعش نسبت به فیلم‌های قبلی که دیده‌ام و بیشتر به عشق و عاشقی‌های غیرمنطقی پرداخته بودند، جدید و تازه‌تر بود، از نام فیلم نیز کاملاً موضوع آن مشخص بود که فیلم در مورد ماهواره صحبت می‌کند، بازیگران فیلم نیز به خوبی توانسته‌ بودند نقش خود را ایفا کنند».

وی همچنین افزود: «با دیدن فیلم متوجه نشدم که این اولین تجربه سینمایی یک کارگردان بوده است، به دلیل اینکه فیلمی کاملا حرفه‌ای بود».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x