کد خبر: ۷۶۳۸۷
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۳:۵۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
بعد از ظهر دوشنبه در بهارستان انجام شد؛
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمود احمدی نژاد، عصر روز دوشنبه در بهارستان حاضر شد و انتخاب دكتر علی لاریجانی به عنوان رییس جدید مجلس شورای اسلامی را به وی تبریك گفت.
 
به گزارش سرویس سیاسی آفتاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این دیدار كه بعد از ظهر دوشنبه در حدود 2 ساعت به طول انجامید ،محمود احمدی نژاد اظهار امیدواری كرد در این مقطع میان دولت نهم و مجلس هشتم فصل جدیدی از همکاری ها و همراهی ها در جهت خدمت بهتر به مردم و پیشبرد هر چه بهتر امور کشور رقم بخورد. 

احمدی نژاد و لاریجانی پس از این دیدار در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت و به سوالات خبرنگاران درباره محورهای این دیدار پاسخ دادند. 

محمود احمدی نژاد با تبریک انتخاب علی لاریجانی به عنوان رییس هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: «امروز آقای لاریجانی در مسوولیت ریاست مجلس شورای اسلامی مشغول خدمت هستند و این مسوولیت، فرصت ارزشمند خدمتگزاری است». 

وی با بیان اینکه جایگاه مجلس در جمهوری اسامی ایران، ‌جایگاه بسیار رفیعی است، اظهار داشت: «مجلس پشتوانه مستحکم تحقق آرمان های ملت و نشانه مستحکم تصمیم گیری ها در پیشبرد امور کشور است».
 
رییس قوه مجریه خاطرنشان کرد: «مجلس و دولت به طور مستمر با هم در تعامل هستند و به طور مشترک امور کشور را به جلو می برند. در بخش قانونگذاری، نظارت، مشورت و طراحی نقش مجلس نقش بسیار برجسته ای است و در بخش اجرایی نیز دولت کار را به جلو می برد». 

احمدی نژاد تصریح کرد: «خوشبختانه پس از انقلاب تعامل بین دولت و مجلس بسیار سازنده بوده است اما امید داریم که در این مقطع بین دولت نهم و مجلس هشتم فصل جدیدی از همکاری ها و همراهی ها در جهت خدمت بهتر به مردم و پیشبرد هر چه بهتر امور کشور رقم بخورد». 

احمدی نژاد هدف دیگر از دیدار خود با لاریجانی را عرض تبریک به رییس و نمایندگان مجلس هشتم در مسوولیت جدید بیان کرد. 

محمود احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درخصوص شایعه تغییر " طهماسب مظاهری" رییس کل بانک مرکزی گفت: «برخی جنگ روانی را شکل داده اند که می خواهند کارهای دولت و کارهایی را که در کشور در حال انجام است، سست کنند و این کار خوبی نیست». 

احمدی نژاد در ادامه مصاحبه مشترك با رییس مجلس هشتم، موضع مجلس هشتم، در قبال گزارش اخیر محمد البرادعی مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بسیار انقلابی و بجا توصیف و درعین حال تاكید كرد كه اكنون ضرورتی برای تجدید نظر در همكاری با آژانس وجود ندارد. 

محمود احمدی نژاد تاكید كرد: «مجلس مستحكم در دفاع از حقوق ملت ایستاده است و اجازه نمی‌دهد كه كسی در ذهنش مطلبی بگذارند و بخواهد گوشه‌ای از حقوق ملت ایران را خدشه دار كند».
 
علی لاریجانی نیز دراین مصاحبه مشترك در خصوص همکاری مجلس با سایر قوا اظهار داشت: «ما روی بعضی از مکانیسم های همکاری مجلس با دولت و قوه قضائیه می اندیشیم و امروز نیز فرصتی بود تا با دولت همکاری ها را در قالب نهادینه ای قرار دهیم». 

رییس مجلس هشتم گفت: «ممکن است برخی اوقات اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد و بعد از مدتی هم با نشست هایی حل شود اما اگر همکاریها شکل نهادینه ای به خود بگیرد می تواند برای کشور مفید باشد». 

وی تاکید کرد: «ما به دنبال چنین راه حلی هستیم و امروز نیز در این زمینه با آقای رییس جمهور بحث هایی داشتیم که قرار شد دنبال شود».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
-
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۸۷/۰۳/۱۴
0
0
قبلاً دیدارهای محرمانه ای هم انجام شده است.
ناشناس
|
-
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۸۷/۰۳/۱۴
0
0
لاریجانی و احمدی نژاد هردو یک جور هستند،انشاء ا... به تدریج شباهتها و هماهنگی های آقایان را خواهیم دید.
لاریجانی هم افکار احمدی نژاد را در مجلس پیش خواهد برد.
ناشناس
|
-
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۸۷/۰۳/۱۵
0
0
تعامل جايگزين خوبي براي تقابل است - محمد اسلامپور
ناشناس
|
-
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۸۷/۰۳/۱۵
0
0
به نظر بنده آقاي لاريجاني مجلس را بهتر از گذشته اداره خواهد كرد و اين كار به دولت نيز مفيد خواهد بود
ناشناس
|
-
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۸۷/۰۳/۱۵
0
0
كارهاي احمدي نژادراتنهاخدامي تواندسست كندوگرنه هيچكس نمي توانداينهمه فقرو بيكاري و اعتياد و بگيروببندوتورم را كه اوبرجامعه تحميل كرده اصلاح كندخداجزايش را بدهدواورابه [...] كه درطول تاريخ هيچ [...] چون اواينهمه [...] به مردم نكرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x