کد خبر: ۷۶۴۱۹۸
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
به دنبال خودداری رئیس‌جمهو سابق آمریکا از انتشار اسناد مالی، دادستان کل نیویورک درخواست کردە که دونالد ترامپ با جریمه به انجام این کار وادار شود. دادستانی خواستار پرداخت روزانه ١٠ هزار دلار از جانب ترامپ شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

 لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک کە از سال ٢٠١٩ در حال بررسی اتهامات مالی احتمالی علیه دونالد ترامپ است، به دنبال پایبند نبودن او به توافق قبلی مبنی بر ارسال اسناد مالیاتی و حسابداری، از قاضی خواستە است با صدور حکمی رییس جمهور پیشین آمریکا را بابت دیرکرد، بە پرداخت روزانه ١٠ هزار دلار وادارد.

به گزارش دویچه وله، دادستان کل نیویورک در حالی بررسی شبهاتی است کە در مورد سازمان ترامپ وجود دارد. از قرار معلوم سازمان ترامپ هنگام دریافت وام از یک بانک به طور مصنوعی ارزش املاک خود را افزایش داده و در موارد دیگری ارزش همان املاک را کمتر اعلام کرده تا مالیات یا حق بیمه کمتری بپردازد.

اعتراض وکیل ترامپ

به گزارش گاردین در اواسط ماه فوریه دادستان کل نیویورک به ترامپ، دخترش ایوانکا و پسرش دونالد جونیور، دستور داده است تا در رابطه با فعل و انفعالات مالی خانواده ترامپ، تحت سوگند شهادت دهند.

همچنین دونالد ترامپ موظف شدە بود کە تا پایان ماه مارس اسناد مالیاتی و حسابداری سازمان ترامپ را به دادستانی تحویل دهد.

اکنون دادستان کل نیویورک تائید کردە کە تا امروز هیچ کدام از اعضای خانوادە ترامپ به درخواست دادستانی عمل نکرده‌اند.

خانم جیمز گفتە است: «دادگاه باید فورا مداخله کند، زیرا هیچ کس بالاتر از قانون نیست».

اما وکیل ترامپ این درخواست را رد کردە و آن را "فشار آزاردهنده و بی اساس" خوانده.

ترامپ در چند دهه اخیر همواره به اقدامات مشکوک تجاری و مالی متهم شده است. هنوز مشخص نیست که تحقیقات دادستانی نیویورک چقدر می‌تواند برای ترامپ خطرناک شود.

ترامپ ٧۵ ساله بارها از احتمال نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال ٢٠٢۴ صحبت کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین