کد خبر: ۷۶۵۲۹۵
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
بغزیان، کارشناس اقتصادی توضیح داد:
یک کارشناس اقتصادی گفت: ابربدهکاران بانکی قطعا افرادی نبوده اند که ورشکسته شده باشند و نیازی به این مبالغ داشته باشند در نتیجه اراده و خواستی برای شفاف سازی نبوده است چراکه ابربدهکاران بانکی به راحتی ایجاد نمی شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

آلبرت بغزیان، کارشناس اقتصادی در پاسخ به این پرسش که این اقدامات چه تبعات اقتصادی دارد. اظهار داشت: مردم سپرده‌ای در بانک دارند و بانک این سپرده را به فردی وام داده است و آن فرد آن مبلغ را در کاری مصرف کرده است، اینکار غیرمولد و غیراشتغال‌زا و تنها سودآور بوده است که تنها منجر به تورم و احتکار کالا خواهد شد.

وی افزود: این ابربدهکاران بانکی قطعا به زمینه‌هایی وارد شده اند که می‌توانند از امضا‌های طلایی استفاده کنند و دسترسی به منابع دیگری نیز داشته اند و ممکن است این مبالغ را در بازار‌های مالی رمزارز، ارز و خودرو برده باشند و مسلما چنین بدهکارانی سرمایه‌های خود را در حوزه‌های سود آور و مقطعی سرمایه گذاری می‌کنند.

بغزیان متذکر شد: در نتیجه تبعات این اقدامات گرانی و تورم افسارگسیخته خواهد بود چراکه این پول در تولید و اشتغال نرفته است و از طرفی به واردات کالا‌های خارجی و بیکاری نیز دامن زده است و اثرات مثبتی برای چنین وجوهی قابل تصور نیست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین