کد خبر: ۷۶۵۶۳
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۸:۰۳
مجلس هفتم لایحه 2/1 ملیارددلاری خرید مواد غذایی را تصویب نکرد؛
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمود احمدی نژاد با انتقاد از عملکرد مجلس هفتم گفت: «تصمیم گرفته شد که دولت لایحه 2 میلیارد دلاری به مجلس تقدیم کند که آن را شخصاً به 1/2 میلیارد دلار تقلیل دادم اما متاسفانه نه تنها از سوی مجلس به تصویب نرسید بلکه در لایحه بودجه نیز 11 میلیارد تومان به اعتبارات جاری اضافه کردند».

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در ادامه جلسات خود با نمایندگان استانها در مجلس هشتم شب گذشته در دیدار نمایندگان استان گیلان گفت : «‌گیلان برای همه ایران عزیز است زیرا در سابقه تاریخی خود همواره مدافع اسلام ناب بوده و ایمانهای بسیار مستحکم و استوار در این استان نقش آفرینی کرده اند و این سرمایه ارزشمندی است».

وی با اشاره به اینکه موجودیت گیلان به ویژه مردم پرتلاش و فرهنگ غنی آن دیار برای کل کشور نعمت است به نظرات نمایندگان برای پیشرفت این استان اشاره و تصریح کرد: « آرزوی من این است که مباحثی را که مطرح کردید بتوان در کوتاهترین زمان ممکن به سرانجام رساند و این کار مستلزم هماهنگی کامل بین مدیران استانی و نمایندگان مجلس است».

احمدی نژاد در ادامه از نمایندگان خواست در جلساتی با مسوولین استان و دیگر مدیران اجرایی موانع و مشکلات پایه ای و نیز استعدادهای ویژه هر استان را شناسایی و با ارایه راهکار عملی بستر را برای کار و فعالیت گسترده و توسعه و جهش بلند استانها مهیا کنند.

وی یادآور شد : «با راههای ساده تر و کم هزینه تر نیز می توان اقدامات بزرگ و تاثیرگذاری انجام داد».

رئیس جمهور با بیان اینکه پایه حرکت کشور تولیدات کشاورزی است اظهار کرد :«اهمیت این موضوع در هیچ مقطعی قابل چشم پوشی نیست و از این رو دولت به توسعه و حمایت از کشاورزی نگاه ویژه ای دارد».

رئیس جمهور هماهنگی و همکاری بین نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی استانها را به خاطر اشراف بر مشکلات مورد تاکید قرار داد و گفت: «اگر قرار بود با تصمیم یک کارشناس یا مدیر در تهران مشکلات استان رفع شود وضع همین می شود که هست». 

احمدی نژاد تاکید کرد :«دولت برای پیشبرد بهتر کارها برادر و یاور نمایندگان است و بدنه کارشناسی دولت در خدمت مجلس قرار دارد و همگی در خدمت ملت هستیم و باید توجه داشت که بدون هماهنگی هم امکان فعالیت و موفقیت وجود ندارد».

رئیس جمهور در ادامه به روند ارائه لایحه خشکسالی به مجلس هفتم اشاره کرد و اظهار داشت: «دولت در مهر ماه سال 86 با تحلیل بازار جهانی به این نتیجه رسید که جهش سنگینی در قیمت مواد غذایی در دنیا اتفاق خواهد افتاد از این رو آن را در دیدار شماری از نمایندگان مجلس تبیین کرد و تصمیم گرفته شد که دولت لایحه 2 میلیارد دلاری به مجلس تقدیم کند که آن را شخصاً به 1/2 میلیارد دلار تقلیل دادم اما متاسفانه نه تنها از سوی مجلس به تصویب نرسید بلکه در لایحه بودجه نیز 11 میلیارد تومان به اعتبارات جاری اضافه کردند. دولت هم مجبور شد برای کاهش هزینه های آن از اعتبارات عمرانی بکاهد».

احمدی نژاد یادآور شد: «دولت شدیدا ساختار اداری را از لحاظ بودجه جاری و صرفه جویی تحت فشار قرار داده است».

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه کشورهای اروپایی با منابع و دلارهایی که در بانکهای آنها ذخیره کرده ایم به کشورمان فشار می آورند تصریح کرد: «راههای وجود دارد که خودمان بتوانیم پول نفت را برای مردم هزینه کنیم به گونه ای که تورم هم ایجاد نشود».

بنا بر این گزارش رئیس جمهور هفته گذشته نیز با نمایندگان استانهای کهکیلویه وبویراحمد، مازندران، لرستان و خوزستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و در جریان نظرات آنها قرار گرفت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین