کد خبر: ۷۶۶۲۸۹
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱
تنها موضوعات سیاسی باقی مانده که مربوط به وزارت امور خارجه است
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه بحث فنی در مذاکرات وین تمام و مشخص شده است، گفت: سایت‌ها و مراکز هسته‌ای هم که در سال‌های اخیر آسیب دیده بودند، سامان یافته‌اند و در حال حاضر طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، فعالیت‌های آن‌ها به صورت کمی و کیفی در حال انجام است، آب سنگین اراک هم فعال است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد اسلامی با اشاره به بحث فنی مذاکرات وین اظهار داشت: موضوعات و مباحث فنی در مذاکرات وین تمام و مشخص شده است بحث‌های فنی صورت گرفته و تنها موضوعات سیاسی باقی مانده که مربوط به وزارت امور خارجه است.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: در سال‌های اخیر گزارش‌هایی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برخلاف فعالیت‌های هسته‌ای ایران منتشر شده است اما با گفت‌وگو و رایزنی‌های انجام گرفته، این مباحث خاتمه پیدا کرده و ایران و آژانس بر اساس قوانین پادمان، روابط خود را مدیریت کردند.

اسلامی تصریح کرد: این گزارش‌ها مواردی اتهامی بود که رژیم صهیونیستی و گروه‌های ضدانقلاب دنبال می‌کنند، سال هاست که آنها به ایران اتهام می‌زنند یا آدرس‌هایی غلط می‌دهند چرا که همیشه به دنبال تلاطم بوده‌اند اما ما روابط روتین خود را با آژانس دنبال می‌کنیم.

وی اظهار کرد: سایت‌ها و مراکز هسته‌ای هم که در سال‌های اخیر آسیب دیده بودند، سامان یافته‌اند و در حال حاضر طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، فعالیت‌های آنها به صورت کمی و کیفی در حال انجام است، آب سنگین اراک هم فعال است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین