کد خبر: ۷۶۶۶۲
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۱:۲۷
در پی عدم حصول نتایج قابل توجه
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عراق در اندیشه خروج از گفتگوهای امنیتی با آمریکاست.

به گزارش سرویس بین الملل آفتاب، یکی از مقامات رسمی عراقی روز پنجشنبه اظهار داشت که عراق در اندیشه پایان بخشیدن به گفتگوهای امنیتی با آمریکا و توسعه قوانینی است که به موجب آنها بتواند بر حضور نیروهای آمریکایی در خاک این کشور نظارت و کنترل داشته باشد.

دولت عراق این تغییر رویه را در پی ناامید شدن از حصول نتیجه در گفتگو با مقامات آمریکایی در مورد حضور دراز مدت آنها در خاک عراق اتخاذ کرده است.

حیدر آیادی، یکی از مشاوران نوری المالکی، نخست وزیر عراق روز پنجشنبه در گفتگو با CNN اظهار داشت که حضور طولانی مدت نیروهای آمریکایی در عراق مخل حق حاکمیت مطلق دولت عراق در داخل مرزهای این کشور است.

آبادی ادامه داد: «این موضوع باید با آمریکایی ها بررسی و موشکافی شود؛ آنها که اینجا هستند، جان فشانی می کنند و از کشور ما دفاع می کنند».

آبادی ادامه می دهد: «با این همه، بهتر است به جای انجام گفتگوهای دو جانبه، به پارلمان رجوع کنیم».

مطابق برنامه زمانی که سازمان ملل تهیه و تدوین کرده است، پایان سال جاری میلادی، آخرین مهلت حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق است.

گفتنی است مقتدا صدر، روحانی جوان و شیعه عراقی آمریکایی‌ها را تهدید کرده است که در صورت عدم خروج از عراق، امریکا را با سپاه تازه‌ای که تشکیل داده است به چالش خواهد کشید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین