کد خبر: ۷۶۶۹۲۵
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۵۰۹ میلیون مبتلا تاکنون

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۰۹ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۶۳۳ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۴۲ هزار و ۲۴۳ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۶۱ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۴۷۲ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۵۰۹ میلیون مبتلا تاکنون
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۶ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۲ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۶۴۹,۷۷۹ ۱,۰۱۸,۳۱۶
۲ هند ۴۳,۰۵۷,۵۴۵ ۵۲۲,۱۹۳
۳ برزیل ۳۰,۳۴۵,۶۵۴ ۶۶۲,۶۶۳
۴ فرانسه ۲۸,۲۴۴,۹۷۷ ۱۴۵,۰۲۰
۵ آلمان ۲۴,۱۰۹,۴۳۳ ۱۳۴,۶۲۴
۶ انگلیس ۲۱,۹۳۳,۲۰۶ ۱۷۳,۳۵۲
۷ روسیه ۱۸,۱۲۸,۶۹۱ ۳۷۴,۷۳۴
۸ کره جنوبی ۱۶,۸۹۵,۱۹۴ ۲۲,۱۳۳
۹ ایتالیا ۱۶,۰۷۹,۲۰۹ ۱۶۲,۶۰۹
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۱۶,۲۷۰ ۹۸,۶۷۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۱۵ هزار و ۵۱۲ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۹۵۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین