کد خبر: ۷۶۷۱۸۴
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

وقتی تانک اسرائیلی توسط شهید چمران منهدم می‌شود

اسرائیلی‌ها برای تصرف لبنان نیرو‌های خود را در تل‌های جنوب لبنان مانند تل مسعود و بنت جبیل مستقر کردند و شهید چمران به همراه ۴۵ نفر به سوی اسرائیلی‌ها حرکت کرد و تانک‌های اسرائیلی را به آتش کشیدند.
وقتی تانک اسرائیلی توسط شهید چمران منهدم می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی چمران برادر شهید مصطفی چمران با اشاره به حضور برادرش در مصر روایت می‌کند: شهید چمران در مصر بالاترین سطوح جنگ‌های چریکی و ضد چریکی به‌صورت علمی را آموخت و در پادگان‌های مصر به فلسطینی‌ها آموزش داد و مسئولیت تعلیم چریکی مبارزان ایرانی را برعهده گرفت و هشت سال مبارزاتی را در لبنان داشت.

او با دانش علمی و رزمی خود با فالانژها، کمونیست‌ها، چپ‌گرایان فلسطینی، لبنانی و عوامل رژیم شاه می‌جنگید و فعالیت نظامی‌اش را علیه اسرائیل ادامه دادند، رزم و جنگ شهید چمران شوخی نبود.

اسرائیلی‌ها برای تصرف لبنان نیرو‌های خود را در تل‌های جنوب لبنان مانند تل مسعود و بنت جبیل مستقر کردند و شهید چمران به همراه ۴۵ نفر به سوی اسرائیلی‌ها حرکت کرد و تانک‌های اسرائیلی را به آتش کشیدند و آن‌ها را از منطقه جنوب لبنان بیرون راند و این اتفاق برای اولین‌بار در تاریخ لبنان در سال ۵۴ قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، اسرائیلی‌ها با امکانات فراوان چنین کاری را نتوانسته‌اند انجام دهند و عده‌ای از محرومان لبنان با پشتوانه خداوند کار به این بزرگی را انجام را دادند به همین سبب اسرائیلی‌ها خبر را بازگو نکردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین