کد خبر: ۷۶۷۴۶۷
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با توجه به کاهش تندی باد و انباشت آلاینده‌ها کیفیت هوای تهران امروز (۶ اردیبهشت) در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.
آفتاب‌‌نیوز :

پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۶ اردیبهشت ماه) با توجه به کاهش تندی باد و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج با تقویت ناپایداری جوی، بارش پراکنده و افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل می‌شود، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر می‌تواند سبب گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد شود. با کاهش تندی باد تا اواخر وقت سه‌شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

تداوم این شرایط جوی تا صبح روز چهارشنبه (۷ اردیبهشت ماه) هم‌زمان با آغاز تردد خودرو‌ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. وزش باد مؤثر در طول روز تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها می‌شود.

با کاهش تندی باد و افزایش ترافیک تا ساعات پایانی چهارشنبه پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۴ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین