کد خبر: ۷۶۷۵۵۳
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

وزیر بهداشت:بیش از ۱۴۸ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تاکنون تزریق شده است

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه سلامت مردم نیاز به همکاری همگانی دارد، نقش رسانه‌ها و خبرنگاران در این زمینه را بارز و مهم دانست.
وزیر بهداشت:بیش از ۱۴۸ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تاکنون تزریق شده است
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر بهرام عین اللهی در ضیافت افطاری با خبرنگاران سلامت که در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از شغل های بسیار شریف در حوزه سلامت که در جامعه بسیار موثر و اثرگذار است، خبرنگاری سلامت است و این قشر می دانند که هر کسی که آگاه تر باشد، مسئولیت بیشتری هم دارد.

وی افزود: خبرنگاران در قبال ملت، کشور، باورها و اعتقادات مردم، منافع ملی، تجاوز فکری و اندیشه های بیگانه و اخلاق جامعه، مسئول هستند و این مسئولیت نه تنها باعث محدودیت نمی شود بلکه راه رسیدن به کمال را در این حرفه مقدس هموارتر می کند و خبرنگاران به جایگاهی می رسند که جز رضایت خداوند را نمی بینند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اعتقاد داریم که خبرنگاران عاشق واقعی انسانها و سلامت آنها هستند و بر ما واجب است که مقام شامخ خبرنگاران را گرامی بداریم. در نظام سلامت، عوامل مختلفی بر سلامت جامعه اثرگذار است و تامین سلامت، فقط محدود به وزارت بهداشت نیست بلکه هر سازمان، ارگان و حتی کارخانه ای باید پیوست سلامت داشته باشد.

عین اللهی ادامه داد: وزارت بهداشت در تامین سلامت مردم، معلول علت ها یعنی بیماری ها و حوادث و سوانح است؛ بنابراین سلامت، یک امر همگانی است و نقش خبرنگاران در حوزه سلامت، بسیار موثر است. به عنوان نمونه آلودگی هوا در برخی کلانشهرها، صدمات جدی به سلامت مردم وارد می کند که باید به این عوامل پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: سلامت، پایه تمام کارهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است و ممکن است خیلی افراد تا قبل از پاندمی کرونا، نقش سلامت را به طور ملموس حس نکرده باشند اما دیدند که در صورت صدمه به سلامت، همه امور از جمله آموزش، معیشت، مسافرت ها و تفریحات دچار اختلال می شود.

وزیر بهداشت گفت: نیازمند راهنمایی های خبرنگاران سلامت هستیم چون با چشمان تیزبین خود، کاستی ها و کمبودها را می بینند و وزارت بهداشت در جهت رفع این کاستی ها، حرکت و تلاش می کند. سلامت مردم نیاز به همکاری همگانی دارد و نقش رسانه ها و خبرنگاران، بارز و مهم است.

عین اللهی ادامه داد: در شروع کار دولت با هجمه سنگین کرونا روبرو بودیم و روزانه ۵۰ هزار بیمار شناسایی می شدند و ۷۰۰ نفر نیز جان خود را از دست می دادند و یک فاجعه در کشور رقم خورده بود اما به لطف الهی با همکاری مردم، تلاش های مدافعان سلامت و ترغیب مردم توسط رسانه ها برای واکسیناسیون، تامین واکسن خارجی و داخلی در ۶ مجموعه واکسن سازی داخلی، وضعیت بهبود یافت و تا امروز بیش از ۱۴۸ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده که عاملی برای مقابله با کرونا بود. اگر عید امسال شاهد شور و نشاط و شوق مردم بودیم، نتیجه همکاری مردم، رسانه ها و مدافعان سلامت بود.

وی تاکید کرد: خبرنگاران سلامت تلاش کنند که در حوزه سلامت، امیدآفرین باشند. در ایام کرونا و محدودیت ها که همه در منزل بودند، نیروهای بهداشتی و درمانی در صحنه خدمتگزاری به مردم حضور داشتند و قدردانی از زحمات آنها، یکی از رسالت های ما است چراکه جامعه پزشکی در همه رده های بهداشتی و درمانی، ایثارگر هستند.

وزیر بهداشت یادآور شد: مهمترین رسالت ما در حوزه سلامت، خدمتگزاری به محرومان است. با کمک رسانه ها و همت همکاران امیدواریم که خدمات شایسته ای به محرومان ارائه کنیم. در همه عرصه ها، نیروهای بهداشتی و درمانی حضور پررنگ و فعالی دارند. یکی از ویژگی های خبرنگاران سلامت نیز حضور در میدان و طرح مشکلات مردم است و به همکاران خودمان نیز توصیه کرده ایم که برای موفقیت، باید در میدان حضور داشته باشید و از نزدیک مشکلات را شناسایی و در جهت حل آنها، حرکت کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، عین اللهی گفت: برنامه وزارت بهداشت در دوره جدید "عدالت و تعالی نظام سلامت" است. در هر دوره وزارت بهداشت طرح های مختلفی مطرح و اجرا شده اما در این دوره، طرح ما عدالت و تعالی نظام سلامت است و مهمترین کار ما باید تحقق عدالت در سلامت باشد. امروز در مناطق مختلف کشور حتی در تهران و جنوب شهر، این عدالت وجود ندارد و دولت سیزدهم در جهت رفع این موضوع تلاش می کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین