کد خبر: ۷۶۸۰۰۱
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸

گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه جدید پاکستان

امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه جدید پاکستان، ضمن تبریک و دعوت از وی برای سفر به تهران، نسبت به گسترش مناسبات دو کشور ابراز امیدواری کرد.
گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه جدید پاکستان
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) ۷ اردیبهشت در گفتگوی تلفنی با «بلاول بوتو زرداری» انتصاب وی به سمت وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی پاکستان را تبریک‌ گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

امیرعبداللهیان خطاب به بوتو زرداری افزود: امیدوارم در دوره مدیریت شما در دستگاه دیپلماسی پاکستان شاهد گسترش بیش از پیش مناسبات دو کشور باشیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امسال هفتاد و پنجمین سالگرد روابط خود را جشن می گیرند و این روابط که مبتنی بر اشتراکات گسترده فرهنگی تاریخی و زبانی است، می تواند به الگوی روابط بین کشورهای مسلمان تبدیل شود.

امیرعبداللهیان گفت: ما مسائل مختلف و متنوعی برای همکاری در دستور کار داریم و با قوت به دنبال ارتقای روابط در تمامی ابعاد هستیم.

وی افزود: وظیفه ما ایجاد حمایت ها و تسهیلات نوین متقابل است که مورد انتظار رهبران و مردم دو کشور است.

بوتو وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از تبریک صمیمانه همتای ایرانی خود، به روابط خوب پاکستان با کشور دوست ایران و اشتراکات مردمی، تاریخی و فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد.

وزیر امور خارجه جدید پاکستان همچنین با اعلام عزم اسلام آباد برای گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه، ابراز امیدواری کرد با رفع موانع موجود مناسبات اقتصادی دو کشور نیز بیش از بیش گسترش یابد.

امیرعبداللهیان همچنین از بوتو برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین