کد خبر: ۷۶۹۴۸
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۸۷ - ۱۱:۵۴
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: برنامه زمانبندی خاموشی های برق در تهران و محدوده جغرافیای آن منتشر شد.
 
به گزارش سرویس اقتصادی آفتاب، به نقل از مهر، برنامه زمانبندی خاموشی های برق احتمالی و محدوده جغرافیای آن برای هفته اول تیرماه به صورت ثابت خواهد بود. مقرر شده با بازنگری لازم برنامه قطعی خاموشی احتمالی برق هفته های بعد متعاقباً اطلاع رسانی شود.

مدیرعامل شرکت توانیر از تهیه و تدوین جدول خاموشیهای برق و اعمال آن از فردا در سراسر کشور خبر داد. محمدعلی وحدتی در گفتگو با مهر گفت: برنامه زمان بندی خاموشی ها به صورت مدون و مشخص تهیه شده و به اطلاع عموم خواهد رسید؛ این درحالی است که خاموشی ها طبق این برنامه زمان بندی از امروز (شنبه) اول تیرماه در سراسر کشور اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرک توانیر افزود: برنامه زمان بندی خاموشی‌ها برای هر استانی به صورت جداگانه تهیه شده و توسط شرکتهای برق منطقه ای به اطلاع مردم خواهد رسید.

وحدتی تاکید کرد: اعلام برنامه زمان بندی خاموشی ها بنا به درخواست مردم صورت گرفته تا مردم با توجه به جدول خاموشی ها برنامه ریزی های مناسب را انجام دهند. وی اظهار داشت: در تهران برنامه بر این است که بیش از دو ساعت هیچ منطقه ای خاموشی نداشته باشد.

همچنین خبرنگار مهر از برق منطقه ای استان تهران کسب اطلاع کرد: به دلیل کاهش توان تولید برق ناشی از کمبود ذخایر نیروگاه های برق آبی، اعمال برنامه خاموشی ها اجتناب ناپذیر بوده و سیاستگذاری در زمینه نحوه اعمال و اعلام خاموشی ها با هماهنگی شرکتهای توزیع نیروی برق در استان تهران و قم تدوین شده است.

بر این اساس، برنامه خاموشی ها، بر اساس دو نوبت 2 ساعته طی 24 ساعت برای هر منطقه تحت پوشش شرکتهای توزیع نیروی برق پیش بینی شده و برنامه های هفتگی ذیربط توسط شرکتهای یاد شده مستقر در استانهای تهران و قم از طریق رسانه های محلی قبل از شروع هر هفته اعلام خواهد شد.

همچنین تعداد نوبتهای خاموشی مشخص شده در یک دوره زمانی معین به طور مساوی اعمال خواهد شد؛ ضمن اینکه متناسب با اقدام عملی مشترکان برای صرفه جویی مصرف برق حداقل به میزان ده درصد، سهم خاموشی ‌های استانی کاهش یافته و در برنامه فوق لحاظ خواهد شد؛ بنابراین از این طریق احتمال تغییر در مدت زمان و تعداد دفعات خاموشی نیز ممکن است.

همچنین کلیه شرکتهای توزیع نیروی برق تهران بزرگ، نواحی استان تهران، غرب استان تهران و استان قم از طریق شماره تلفنهای مندرج در قبوض برق، آماده پاسخگویی به مشترکان هستند.

در عین حال، حسن علیزاده مشاور وزیر نیرو به خبرنگار مهر گفت: با توجه به همکاری مردم با وزارت نیرو مبنی بر صرفه جویی در مصرف برق، احتمال تغییرات در جدول زمانبندی خاموشی های کشور وجود دارد.

به گزارش مهر، به منظور کاهش مشکلات ناشی از قطع احتمالی برق و آمادگی قبلی شهروندان ، برنامه موقتی زمانبندی خاموشیهای احتمالی برای هفته اول تیرماه به شرح ذیل است:


{$old_album_76948}
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
-
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۸۷/۰۴/۰۱
0
0
مردم تهران آسود باشيد درشهرهاي اطراف اصفهان گاهي اوقات
6الي 8 ساعت خاموشي داريم ما به عصر حجر نزديك ميشويم
اين تكرار تاريخ است اين محبت مانسبت به همسايگان مي باشد
انها هم اسوده باشد
ناشناس
|
-
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۸۷/۰۴/۰۲
0
0
افرين به دولت خدمتگذار
ناشناس
|
-
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۸۷/۰۴/۰۲
0
0
در صورت ادامه قطعي برق حداقل سيصد هزار كارگر موقت كار خود را از دست خواهند داد واين يعني بهدر رفتن تلاشهاي چند ساله براي ايجاد اشتغال حال آنها كه مسبب بروز اين بحران ناشي از بي برنامه گي هستند كمي فكر كنند ؟
ناشناس
|
-
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۸۷/۰۴/۱۲
0
0
در عوض همه میرن بهشت چون هربار که برق میاد صلوات میفرستن ... به عبارتی روزی 2 صلوات میکنه ماهی 60 تا که امار خوبیه[...]
ناشناس
|
-
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۸۷/۰۵/۰۱
0
0
اون از زمستون و كمبود گاز اين از تابستون و وضعيت برق با اين حال خوشحال باشيد چون انرژي هسته اي حق مسلم ماست !!!!!
ناشناس
|
-
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۸۷/۰۵/۰۳
0
0
اينجا مملكتي با 2500 سال قدمت تاريخي است. پس خوشحال باشيد كه داريم به همان 2500 سال پيش بر ميگرديم.
ناشناس
|
-
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۸۷/۰۵/۰۹
0
0
در حاليكه خود كشور با مشكل قطعي برق رو به رو است ُ برق به كشور هاي همسايه صادر مي كنيم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین