کد خبر: ۷۶۹۵۳۶
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸

کمک‌های بشردوستانه ایران به کابل رسید

محموله جدید کمک‌های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران شامل دارو و موادغذایی ساعتی قبل به فرودگاه کابل رسید.
کمک‌های بشردوستانه ایران به کابل رسید
آفتاب‌‌نیوز :

در ادامه کمک‌های بشردوستانه ایران به افغانستان، سفارت جمهوری اسلامی روز ۴ اردیبهشت با هماهنگی وزارت شهدا و معلولین افغانستان به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی مدرسه عبدالرحیم شهید در غرب کابل کمک‌هایی را اهدا کردند.

سید حسن مرتضوی معاون سفیر ایران در کابل طی دیداری با مجروحان و خانواده شهدای حمله تروریستی اخیر در کابل ضمن همدردی با آن‌ها اعلام همکاری کرده بود.

وی در این دیدار از آمادگی ایران برای کمک به مجروحان این حوادث و انتقال برای درمان به تهران خبر داد.

در حادثه تروریستی به مدرسه عبدالرحیم شهید در کابل دست‌کم ۲۶ دانش آموز بیگناه شهید وده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در سخنانی با تاکید بر مسئولیت حاکمان افغانستان در شناسایی و مجازات تروریست‌‎های عامل حملات اخیر، اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران آمادگی همکاری و بکارگیری همه امکانات خود برای مقابله با تهدید تروریسم تکفیری و جلوگیری از تکرار این فجایع را دارد و همچنین آماده است که در حوزه درمانی نیز به مجروحان این حملات تروریستی کمک‌های برادرانه خود را ارائه دهد.

در روز‌های گذشته تروریست‌ها در چندین انفجار ناجوانمردانه به مدارس، مساجد و صفوف نمازگزاران روزه‌دار در استان‌های مختلف افغانستان از جمله کابل، مزارشریف و قندوز شمار چشمگیری از مسلمانان شیعه و سنی از جمله زنان و کودکان را به خاک و خون کشیدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین