کد خبر: ۷۶۹۵۵۶
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳

افزایش حقوق والدین شهدا و ضریب حقوق جانبازان

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از افزایش حقوق والدین شهدا و ارتقای ضریب حقوق جانبازان در سال جاری خبر داد.
افزایش حقوق والدین شهدا و ضریب حقوق جانبازان
آفتاب‌‌نیوز :

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه در پایان سفر خود به قشم و پس از دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری افزایش حقوق والدین شهدا و ارتقای ضریب حقوق جانبازان اجرایی می‌شود و همچنین بهبود و ارتقای خدمات درمانی و بیمه‌ای در دستور کار قرار دارد.

وی در مورد برنامه‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حوزه فرهنگی سرمایه‌گذاری لازم برای برنامه‌های شاخصی نظیر ساخت ۳۰ فیلم سینمایی در ۳۰ استان با هدف به تصویر کشیدن شخصیت شهید ممتاز آن استان برنامه ریزی شده است. علاوه بر این جشنواره‌های فرهنگی متعددی نیز برگزار خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: حمایت از شرکت‌های دانش بنیانی که توسط ایثارگران اداره می‌شود و دانش بنیان کردن مراکز اقتصادی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز با جدیدت در دستور کار برنامه‌های سال ۱۴۰۱ بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد.

وی با اشاره به ضرورت رسیدگی به مشکلات ایثارگران قشم، ادامه داد: در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم موضوعات مهمی از جمله مسکن خانواده ایثار و شهادت قشم، اشتغال فرزندان این عزیزان، تبدیل وضعیت ایثارگران، بحث مجوز اشتعال به ویژه در زمینه صید، صیادی و شیلات مطرح شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همچنین مقرر شد زمینی از سوی سازمان منطقه آزاد قشم جهت احداث مراکز اقامتی و سیاحتی اقامتگاهی برای خانواده‌های ایثارگر سراسر کشور در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرد و امیدواریم به محض تحویل زمین، با توجه به توان عملیاتی بنیاد، ظرف مدت یک سال فاز نخست اردوگاه افتتاح شود.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع توافقات و مصوبات خوبی در این سفر رقم خورد که با پیگیری به نتیجه خواهد رسید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین