کد خبر: ۷۷۰۰۰۷
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
وزیر داخلی رژیم صهیونیستی به همراه دو تن از اعضای کنست قصد دارند از حزب یمینا که رهبری آن را نخست وزیر این رژیم برعهده دارد، جدا شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه معاریو نوشت: آیلت شاکید، وزیر امور داخلی اسرائیل رهبری تحرکاتی را با نیر اورباخ، عضو کنست(پارلمان رژیم صهیونیستی) و افری کارا، از اعضای کنست و معاون وزیر که عضو حزب یمینا با رهبری نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی هستند، برعهده گرفته است تا از این حزب جدا شوند.

این روزنامه نوشت: شاکید، اورباخ و کارا نشست‌هایی را پشت پرده برگزار کردند که جزئیات آن مشخص نشده است اما پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها درحال جدایی از بنت و تأسیس یک حزب مستقل هستند.

شاکید و دو عضو کنست معتقدند که ائتلاف دولتی کنونی مدت زیادی طول نخواهد کشید و براساس قانونی که به یک سوم اعضای یک گروه اجازه می‌دهد که از اعضایش جدا شوند و گروه مستقلی را تشکیل دهند بدون اینکه حقوق پارلمانی و سیاسی را از دست بدهند، می‌توانند از حزب یمینا جدا شوند.

یک منبع نزدیک به یکی از اعضای راست‌گرای کنست گفت، هدفی که این سه فرد درحال حاضر مشخص کرده‌اند تلاش برای تحقق دستاوردهایی برای هر کدام از آن‌ها براساس توانایی‌هایشان است به ویژه برای اورباخ که برای تبلیغ ساخت و ساز در شهرک‌های کرانه باختری و دادن هشدار دیگری به دولت برای تعیین این مسئله به عنوان شرطی برای ماندن در ائتلاف دولتی تلاش می‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین