کد خبر: ۷۷۰۱۱۱
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳

برگزاری یک نشست با محوریت تعاملات اقتصادی ایران و روسیه

نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه» به ریاست معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط و همچنین سفیر ایران در روسیه برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

در این نشست، مهدی صفری- معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه- از دستگاه‌های مختلف درخواست کرد که موضوع کمیسیون‌های مشترک را با جدیت دنبال کنند.

وی از سفرقریب الوقوع الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رییس جمهور به عنوان همتا خبر داد.

همکاری‌های مالی، حل مشکلات ترانزیتی و همکاری در زمینه پروژه های نفت و گاز از اهداف برگزاری این کمیسیون مشترک به شمار می رود.

همچنین لغو روادید دوجانبه برای توریسم گروهی از جمله موضوعات مورد بررسی دو طرف خواهد بود.

جلالی، سفیر ایران در روسیه نیز در این نشست با اشاره به دوران جدید روابط ایران و روسیه، تاکید کرد: فضای کاری پس از سفررئیس جمهور ایران به روسیه، برای دو طرف فراهم‌تر شده است و عزم جدی برای حل مشکلات ترانزیتی و صادراتی و در زمینه اعتبارنامه های گمرکی وجود دارد.

وی روسیه را بازار بزرگ مناسبی برای صادرات به خصوص در زمینه پوشاک، محصولات چرمی و آبزیان دانست و برگزاری کمیسیون های مشترک را تسهیل کننده روند روبه رشد تجارت دو کشور ارزیابی کرد.

در ادامه حاضرین در این جلسه در خصوص موضوعات محوری که می تواند در کمیسیون مشترک اقتصادی پیش رو مدنظر قرار گیرد به تبادل نظر پرداختند و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین