کد خبر: ۷۷۰۱۶۵
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
نفس آسمان همچنان تنگ است

هشدار هواشناسی برای کرمانشاه و خوزستان؛ توده جدید گرد خاک وارد شد

اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به ورود توده گرد و غبار از اواخر وقت امروز شنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: تاثیر توده گرد و خاک عراقی ابتدا بر مناطق نیمه غربی، مرکزی و سپس سایر نقاط استان از اواخر وقت امروز شنبه تا اواخر وقت یکشنبه پیش بینی شده است.

در این اطلاعیه آمده است: اثر مخاطره کاهش دید افقی و کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های گرد و غبار و آسیب به تاسیسات حساس به گرد و غبار است و به خودداری از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان توصیه شده است.

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان دیروز جمعه با صدور هشدار سطح زرد، ماندگاری و تاثیر توده گرد و غبار در مناطق غربی، مرکزی و جنوبی استان را از اواخر وقت جمعه تا اواخر وقت شنبه پیش بینی کرده است.

توده گرد و غبار با منشاء کانون‌های کشور عراق از شامگاه پنجشنبه وارد خوزستان شد که میزان گرد و غبار را در آبادان به ۲۵ برابر حدمجاز رساند.

توده گرد و غبار در روز یکشنبه هفته گذشته نیز وارد خوزستان شده بود که تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌های خوزستان را در روز دوشنبه به دنبال داشت.

توده گرد و غبار عراقی در راه کرمانشاه/ خاک دست بردار نیست

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از اواخر روز چهارشنبه تا روز جمعه سامانه کم رطوبت دیگری جو منطقه را تحت تاثیر می‌گیرد که مجددا شرایط را برای نفوذ غبار‌های مهاجر از کشور‌های همسایه به جو استان فراهم می‌کند.

شهناز حق‌پرست کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه امروز در گفتگو با فارس، در خصوص وضعیت جوی استان طی روز‌های آینده، اظهار کرد: امروز غبار، نسبتا رقیق و غالبا در نواحی مرزی خواهیم داشت.از روز دوشنبه تا اواسط روز چهارشنبه پدیده قابل ملاحظه‌ای برای جو استان پیش‌بینی نمی‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: به دنبال این شرایط، سامانه کم رطوبت دیگری از اواخر روز چهارشنبه تا روز جمعه جو منطقه را تحت تاثیر می‌گیرد. این سامانه به دلیل همراهی با هسته کم فشار و میدان‌های باد نسبتا شدید در منطقه، مجددا شرایط را برای نفوذ غبار‌های مهاجر از کشور‌های همسایه به جو استان فراهم می‌کند. متوسط دمای هوا که تا روز سه‌شنبه در غالب نقاط تغییرات زیادی نخواهد داشت؛ از روز چهارشنبه تا پایان هفته روندی افزایشی می‌یابد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین