کد خبر: ۷۷۰۲۹
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۳۸۷ - ۱۳:۲۹
ابراهیم امینی:
اصلاح‌طلبان از طرح شعارهای متنوع در انتخابات آینده بپرهیزند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: ابراهیم امینی، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی با اشاره به فضای پیش‌روی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری دهم اظهار داشت: «اصلاح‌طلبان برای آینده با مشکلاتی مواجه هستند که بخشی از آن به حاکمیت برمی‌گردد».

امینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب در این‌باره اضافه کرد: «حاکمیت باید شرایط عادلانه و برابری در نسبت با هر دو جریان سیاسی کشور فراهم کند که از آرای شهروندان به معنای واقعی صیانت شده و آرای مردم در نتیجه انتخابات تاثیر داشته باشد».

وی با تاکید بر اهمیت نوع نگاه اصلاح‌طلبان به انتخابات ریاست‌جمهوری دهم گفت: «اصلاح‌طلبان انتخابات آینده را باید یک رقابت جدی ببینند که باید در آن به پیروزی برسند و آرا را به خود جلب کنند».

وی اضافه کرد: «اگر نگرش اصلاحات پیروزی در انتخابات باشد، چاره‌ای ندارد جز وفاق و اتفاق‌نظر و درس گرفتن از گذشته».

امینی در این‌باره به انتخابات ریاست‌جمهوری نهم اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت عبرت‌گیری اصلاح‌طلبان از سوم تیر 84 گفت: «در انتخابات 27 خرداد 84،‌ اگر اصلاحات با کاندیدایی واحد وارد انتخابات می‌شد بدون شک نتیجه انتخابات در همان دور اول به نفع اصلاحات تمام می‌شد چرا که 16 میلیون از آرای ریخته شده به صندوق‌ها متوجه کاندیداهای اصلاحات شده بود».

این عضو حزب اعتمادملی اظهار امیدواری کرد که "اصلاح‌طلبان در یک فرآیند صحیح و منطقی به اجماع برسند و با کاندیدایی واحد در عرصه رقابت وارد شوند" و افزود: «اصلاح‌طلبان در موضوعات و مشکلات مربوط به خود باید از راهکارهای منطقی استفاده کنند تا بتوانند به اجماع برسند و تردید نکنند که با توجه به فضای سیاسی جامعه و کارنامه دولت نهم در موضوعات اقتصادی با اقبال مواجه خواهند شد».

امینی با اشاره به اهمیت شعارهای اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات دهم ریاست‌جمهوری گفت: «هرچند که شعار گذشته اصلاحات یعنی توسعه سیاسی و حقوق شهروندی، نیاز مستمر جامعه ماست اما در هر شرایط باید به مقتضیات زمانی برای طرح شعارهای جدید توجه کرد و برنامه‌ها را بر اساس آن تنظیم نمود».

وی خاطرنشان کرد: «شرایط فعلی حاکم بر کشور، با اوضاع 12 سال پیش کاملا متفاوت است و این شرایط جدید، برنامه‌های جدیدی را اقتضا می‌کند».

امینی تاکید کرد: «اصلاح‌طلبان در عرصه‌های مختلف، بدون پیچیدگی و بدون طرح شعارهای متنوع و متعدد، اهم برنامه‌های خود را تنظیم کرده و به جامعه ارائه دهند و به این نکته مهم توجه داشته باشند که شعارهای متنوع و متعدد مردم را سردرگم می‌کند و نتیجه معکوس برای اصلاحات خواهد داشت».

وی همچنین با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر اینکه "مطرح شدن نام‌های متنوع از اصلاحات از هم اکنون برای ریاست‌جمهوری دهم نشانه تشتت آرا در این مجموعه است"،‌ گفت:‌ «در هر حال طبیعی است که جریانی وسیع که سال‌های متوالی اداره کشور را عهده‌دار بوده، امروز نیروهای متنوعی خواهد داشت که توانایی و صلاحیت قرارگیری در جایگاه ریاست‌جمهوری را دارند و تعدد افراد مطرح برای این عرصه نشانه توان جریان اصلاحات است».

امینی در پایان نیز اظهار داشت:‌ «اصلاحات با همین نیروی بالا برای اداره کشور،‌ می‌تواند با یک راهکار منطقی، سعه‌صدر و تدبیر به اجماع رسیده و در این میان آنچه بیش از هرچیز ضرورت دارد این است که بزرگان اصلاحات از خود تدبیر نشان داده و به اتفاق‌نظر برسند».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین