کد خبر: ۷۷۰۹۸۷
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸

هشدار درباره استفاده از وسایل سرمایشی

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که در سال گذشته ۸۳۴ نفر بر اثر برق گرفتگی در کشور جان خود را از دست دادند، عددی که در مقایسه با سال قبل افزایشی ۱۲.۹ درصدی را نشان می‌دهد.
هشدار درباره استفاده از وسایل سرمایشی
آفتاب‌‌نیوز :

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که در سال گذشته جمعا ۸۳۴ نفر شامل ۷۵۶ مرد و ۷۸ زن بر اثر برق گرفتگی در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آنکه تعداد تلفات برق گرفتگی ۷۳۹ نفر بود، ۱۲.۹ درصد افزایش داشته است.

در این سال استان‌های تهران با ۱۲۵، خوزستان با ۷۵ و فارس با ۴۹ مورد فوتی بیشترین و استان‌های چهارمحال و بختیاری با یک، کهگیلویه و بویراحمد و زنجان هرکدام با شش و قم و ایلام هر کدام با هفت فوتی کمترین آمار قربانیان به دلیل برق گرفتگی را داشتند.

آمار بالای برق گرفتگی در فصل تابستان

از سویی با شروع فصل گرم سال، تعداد قربانیان برق گرفتگی در جداول آماری سازمان افزایشی می‌شود به طوری که بیشترین تعداد قربانیان برق گرفتگی در تابستان ثبت شده است. به نظر می رسد یکی از دلایل این افزایش آمار، راه‌اندازی دستگاه‌های برودتی و سرویس کولرها در آغاز فصل تابستان است که بدون شک رعایت هشدارها و نکات ایمنی می‌تواند آمار برق گرفتگی و تلفات ناشی از آن را تا حدی کاهش دهد.

براساس آمارهای موجود در سال گذشته نیز بیشترین تعداد تلفات برق گرفتگی در ماه های تیر و مرداد به ترتیب با ۱۰۵ و ۱۰۲ کشته گزارش شده است.

از آنجا که مطابق آمارها تعداد تلفات برق گرفتگی در سال های اخیر روندی افزایشی داشته و در سال گذشته به بیشترین میزان خود در ۱۱ سال اخیر یعنی از سال ۱۳۹۰ تا پایان ۱۴۰۰ رسیده است؛ همچنین با توجه به نزدیک شدن به روزهای گرم سال و راه‌اندازی و استفاده از وسایل سرمایشی، سازمان پزشکی قانونی از هموطنان می خواهد حتما اصول فنی و نکات ایمنی را در نصب و به کارگیری سیستم های سرمایشی و به طور کلی استفاده از وسایل برقی به کار گیرند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین