کد خبر: ۷۷۱۲۱۸
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹

تنفس هوای قابل قبول در تهران

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در روز جمعه (۲۳ اردیبهشت ماه) با توجه به کاهش تردد خودرو‌ها و وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده‌ها هوای تهران در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار می‌گیرد.
تنفس هوای قابل قبول در تهران
آفتاب‌‌نیوز :

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز جمعه (۲۳ اردیبهشت ماه) با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل همراه با وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه سبب کاهش میزان غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌ دنبال خواهد داشت. با کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز شنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد مورد انتظار است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند. این شرایط جوی تا ساعات پایانی شنبه ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۷ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین