کد خبر: ۷۷۱۳۰۷
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴

آمریکا، سرمایه‌گذاری‌ها در برخی مناطق سوریه را مجاز خواند

دولت آمریکا اعلام کرد که اجازه برخی سرمایه‌گذاری‌های خارجی در مناطق شمال سوریه که خارج از سیطره نظام هستند را خواهد داد و هیچ تحریمی شامل این سرمایه‌گذاری‌ها نخواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مجوزی را برای فعالیت اقتصادی در چند بخش از جمله کشاورزی، ساخت و ساز، حمایت مالی و خدمات بهداشتی در مناطق شمال سوریه که خارج از سیطره نظام هستند، صادر کرده است.

به گزارش الحدث، ک مسئول آمریکایی اعلام کرد: هدف از این اقدام کمک به منطقه‌ای است که قبلا تحت سیطره داعش بوده است. شرکت‌های خصوصی از جمله شرکت‌هایی که در کشورهای مجاور فعالیت می‌کنند آماده فعالیت در برخی مناطق شمال شرق سوریه هستند. مجوز جدید بخشی از استراتژی آمریکا برای شکست داعش از طریق حمایت از ثبات اقتصادی است. این اقدام اجازه هیچ گونه فعالیتی با دولت سوریه را نمی‌دهد و هیچ کدام از تحریم‌های مبارزه با تروریسم را تغییر نمی‌دهد.

ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که واشنگتن مجوزی را صادر خواهد کرد که شرکت‌ها را از تحریم‌های آمریکا آزاد خواهد کرد.

هرچند که این مناطق دارای برخی ذخایر نفتی هستند اما یک دیپلمات آمریکایی اعلام کرد که این مجوز تنها برای نفت نیست بلکه برای کشاورزی و بازسازی نیز هستند.

آمریکا از ۲۰۱۱ تحریم‌هایی را علیه نظام سوریه اعمال کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین