کد خبر: ۷۷۱۳۵۲
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۹

دولت بایدن از حمله به تشییع جنازه خبرنگار الجزیره عصبانی است

اکسیوس رسانه آمریکایی گزارش داده دولت «جو بایدن» از حمله پلیس اسرائیل به مراسم تشییع جنازه «شیرین ابو عاقله»، خبرنگار الجزیره عصبانی است و اعتراض خود را به تل‌آویو اعلام کرده است.
دولت بایدن از حمله به تشییع جنازه خبرنگار الجزیره عصبانی است
آفتاب‌‌نیوز :

منابع آمریکایی و صهیونیستی در گفت‌وگو با آکسیوس مدعی شده‌اند مقام‌های دولت بایدن از حوادث پیش‌‌آمده در مراسم تشییع عصبانی و سرخورده هستند.

طبق این ادعا، مقام‌‌های آمریکایی اعتراض خودشان را در مورد اقدامات پلیس اسرائیل در جریان مراسم تشییع به تل‌آویو اعلام کرده‌اند.

نظامیان رژیم صهیونیستی، بعدازظهر جمعه به مراسم تشییع جنازه «شیرین ابو عاقله» خبرنگار شبکه «الجزیره» حمله کردند.

به گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، مراسم تشییع جنازه خبرنگار شبکه الجزیره از بیمارستان «الفرنسی» در قدس اشغالی آغاز شد؛ اما نیروهای رژیم صهیونیستی با حمله به ساختمان بیمارستان به شرکت‌کنندگان در این مراسم تعرض کردند و آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

هلال احمر فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به بیمارستان، ده‌ها نفر مجروح شده‌اند.

عرب۴۸ اضافه کرد که پلیس رژیم صهیونیستی جاده‌ها و راه‌های منتهی به بیمارستان را بسته است و از برافراشتن پرچم فلسطین و همچنین در دست داشتن تصویر خبرنگار شهید شبکه الجزیره ممانعت به عمل می‌آورد.

نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در یورش به منطقه «جنین» در شمال کرانه باختری شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه «الجزیره» را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، از فاصله ۱۰۰ تا۱۵۰ متری به شهادت رساندند و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را نیز زخمی کردند.

ترور ابوعاقله اولین جنایت رژیم صهیونیستی علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی نبود و بر اساس اعلام وزارت اطلاع‌رسانی فلسطین، از انتفاضه دوم فلسطین در سال ۲۰۰۰ تا به امروز ۴۵ روزنامه‌نگار به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین