کد خبر: ۷۷۱۳۹۱
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵

تعطیلی برخی شهرهای کرمان و یزد/ انسداد محور فهرج-زاهدان

افزایش طوفان شدید شن و گرد و غبار که سه برابر حد مجاز و خطرناک گزارش می‌شود صبح امروز (شنبه) مناطق وسیعی از شرق استان کرمان را در برگرفت و علاوه بر تعطیلی شهرستان‌های فهرج و نرماشیر سبب انسداد جاده فهرج-زاهدان شد.
تعطیلی برخی شهرهای کرمان و یزد/ انسداد محور فهرج-زاهدان
آفتاب‌‌نیوز :

صبح امروز طوفان شدید شن وافزایش گرد غباردوشهرستان نرماشیر و فهرج را به تعطیلی کشاند

سرپرست فرمانداری فهرج در این رابطه گفت: به دلیل طوفان شدید شن و افزایش گرد و غبار همه ادارات و مدارس در شهرستان امروز تعطیل شدند.

حسین سعیدنیا بیان کرد: طوفان شن از صبح امروز شروع شده و افزایش گرد وغبار باعث کاهش شعاع دید در محورهای مواصلاتی این شهرستان شده است. محور فهرج _ زاهدان نیز به علت وزش طوفان شدید شن و کاهش شعاع دید مسدود شده است.

سرپرست فرمانداری فهرج ادامه داد: محدودیت کاری برای بخش خصوصی، بانک ها، صداوسیما و مراکزی که از قبل وقت رسیدگی به امور شهروندان داده اند نظیر مراجع قضایی و دستگاه های خدماتی بر عهده بالاترین مقام مربوطه است.

رییس ستاد بحران شهرستان فهرج تاکیدکرد: این طوفان ناشی از بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و بیش از سه برابر حد مجاز است.شهرستان فهرج در حاشیه کویر لوت در معرض طوفان‌های شدید شن و ریزگردها قراردارد و هرازچندگاهی گرد وغبار تنفس ساکنان این منطقه را با مشکل روبه رو می‌کند.

طوفان شن و گرد و غبار شهرستان نرماشیر را هم تعطیل کرد

فرماندار نرماشیر نیز در این باره گفت: با توجه به نظر کارشناس محیط زیست و مرکز بهداشت ادارات و مدارس این شهرستان نیز تعطیل شد.

حمید طبسی نژاد بیان کرد: این تعطیلی شامل ادارات امنیتی، نظامی و خدمات رسان نمی شود.
وی ادامه دادباتوبه طوفان شن تاکنون هیچ کدام از محورهای ارتباطی شهرستان مسدود نشده است و قطعی برق نیز نداشته ایم.

شاخص کیفی هوای شهرستان فهرج، ریگان و نرماشیر ۵۰۰ و در حالت خطرناک قرار دارد در این وضعیت افراد باید از فعالیت های خارج از منزل خودداری کنند.

مدارس رفسنجان هم تعطیل شد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ‌مدارس شهرستان‌ رفسنجان که قرار بود فعالیت خود را با دو ساعت تأخیر آغاز کنند بر اثر خیزش ریزگردها و آلودگی هوا تعطیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان مهران باهری با اعلام این خبر گفت: به علت خیزش گرد و خاک و آلودگی هوا مدارس شهرستان رفسنجان در همه دوره‌های تحصیلی امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه 1401 تعطیل است. مهد کودک ها و پیش دبستانی های منطقه کشکوئیه نیز به علت آلودگی هوا تعطیل شد و مدارس با دو ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

باهری با بیان اینکه در سایر شهرستان ها و مناطق در خصوص تعطیلی مدارس تصمیم خاصی اتخاذ نشده است گفت: هرگونه تعطیلی و یا تاخیر در روند فعالیت مدارس در اسرع وقت از طریق صدا و سیما و پورتال اداره کل آموزش و پرورش به اطلاع هم استانی های عزیز رسانده می شود.

شایان ذکر است مدارس شهرستان‌های انار و زرند نیز امروز به دلیل آلودگی هوا و خیزش ریزگردها تعطیل شدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین