کد خبر: ۷۷۱۶۲۸
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵

بسیاری از مشکلات حوزه جرایم پزشکی رفع خواهد شد

دادستان عمومی و انقلاب تهران ابراز امیدواری کرد که با تعامل بین دستگاه قضا و مجلس شورای اسلامی مشکلات بسیاری در حوزه جرایم پزشکی برطرف شود.
بسیاری از مشکلات حوزه جرایم پزشکی رفع خواهد شد
آفتاب‌‌نیوز :

علی صالحی به همراه رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دادسرای ناحیه ۲۶ (جرایم پزشکی) تهران بازدید کرد.

وی در این بازدید برخی از مشکلات و خلأهای قانونی در حوزه رسیدگی به جرایم پزشکی در دادسرای جرایم پزشکی را تشریح کرد.

دادستان عمومی وانقلاب تهران به مشکلات جرایم پزشکی و دارویی، عدم تناسب بین جرم و مجازات در این حوزه و عدم بازدارندگی آن‌ها اشاره کرد و افزود: مجازات مداخله در امور پزشکی، تهیه و فروش غیر مجاز مواد دارویی، کم بودن جریمه نقدی فروش مواد دارویی فاسد و تاریخ گذشته بازدارندگی لازم و تناسب با جرم ارتکابی را ندارد.

صالحی در ادامه با بر شمردن مشکلات مشابه گفت : به رغم تمام مشکلات موجود، دادستانی و دادسراهای تهران در راستای حقوق عامه و سلامت جامعه به صورت جدی و شبانه روزی تلاش و پیگیری می کنند.

وی گفت: بحث بهداشت موضوعی است که اگر وزارت بهداشت و درمان به آن‌ توجه نکند، مخاطرات جانی برای عموم را به دنبال خواهد داشت.

دادستان عمومی وانقلاب تهران با اشاره به تلاش شبانه روزی قضات و کارکنان دادسرای جرایم پزشکی ابراز امیدوار کرد تا با تعامل و هم اندیشی دستگاه قضا و مجلس شورای اسلامی مشکلات بسیاری در حوزه جرایم پزشکی برطرف شود.

در ادامه جلسه المیرا نقی‌زاده سرپرست، قضات و کارکنان دادسرای ناحیه ۲۶ (جرایم پزشکی) و همچنین مسئولان دادسراهای جرایم پزشکی سایر استان‌ها مشکلات موجود در حوزه رسیدگی به جرایم پزشکی را مطرح کردند.

رئیس کمیسیون درمان و بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از دادستان تهران، سرپرست و کارکنان دادسرای جرایم پزشکی تلاش مجموعه و مسئولان دستگاه قضا در جهت پیگیری حقوق عامه به خصوص درحوزه پزشکی وسلامت مردم را بسیار موثر و قابل تقدیر دانست.

حسنعلی شهریاری با اشاره به وجود مشکلات در جهت تصویب قوانین اظهار کرد: کمیسیون درمان مجلس شورای اسلامی برای تصویب قوانین لازم و رفع خلأهای قانونی تلاش خواهد کرد.

در ادامه جلسه مدیرکل دفتر مجلس نمایندگان قوه قضاییه با اشاره به تاثیر این نوع جلسات در راستای تعامل ۲ قوه مقننه و قضاییه گفت: قوه قضاییه و قوه مقننه ۲ بازوی نظارتی هستند که وحدت آن‌هادر حل مشکلات مردم بسیار کار ساز است.

محمد حسین پیرزاده گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمادگی رفع مشکلات قوه قضاییه را در قالب طرح و تصویب قوانین دارند تا بتوانیم با رفع مشکلات و تعامل به اهداف مد نظر ۲ قوه برسیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین