کد خبر: ۷۷۲۰۱۸
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷

بازداشت سارق کلاهبردار از ۳۰ زن در تهران

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مرد ۵۰ ساله‌ای که با معرفی خود تحت عناوین مختلف نظیر از مامور گرفته تا نیکوکار و ... اقدام به کلاهبرداری از ۲۰ زن کرده بود، خبرداد.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار علیرضا لطفی دراین‌باره گفت: در تاریخ دوم اسفندماه سال گذشته، زن جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد میانسال به اتهام سرقت شکایت کرد. این زن در اظهارات خود به ماموران گفت که مدتی قبل با مرد میانسالی که خود را فردی نیکوکار و حامی کودکان بی سرپرست معرفی کرده بود، آشنا شده است. این فرد به این زن گفته بود که در یکی از ارگان های معتبر دولتی مشغول به کار است و می‌تواند مشکلات او را از طریق ارتباطاتی که دارد، حل و فصل کند.

وی با بیان اینکه در نهایت این مرد اعتماد این زن را به خود جلب کرده بود، گفت:‌ مدتی بعد از آشنایی و بنا به گفته شاکی این مرد یک روز به بهانه فروش وسایل خانه او را به خانه‌ای برد اما در خانه او را با خوراندن آبمیوه مسموم بیهوش کرد.

لطفی با بیان اینکه در بررسی‌های انجام شده توسط کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی مشخص شد که شکایت های مشابه دیگری نیز از این فرد به ثبت رسیده است، گفت:‌ در بررسی‌ها مشخص شد متهم بعد از شناسایی طعمه‌های خود که اغلب بانوان بودند خود را مامور پلیس، مامور اطلاعات، کارشناس دادگستری، فردی نیکوکار و ... معرفی کرده و از این طریق اقدام به سرقت به شیوه بیهوشی و کلاهبرداری از زنان کرده است.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهم در اواخر فروردین ماه در شهر پرند شناسایی و در جریان عملیاتی که با دستور مقام قضایی انجام شد دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد، گفت:‌ این فرد تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن اعتراف کرد که به مدت هفت سال کارمند یک اداره دولتی بوده اما با همسرش مشکل پیدا کرده به خاطر شکایت او به زندان افتاده و در نهایت از همسرش جدا شده و چون سوپیشینه داشته از محل کارش نیز اخراج شده است.

وی با اشاره به ادامه اعترافات متهم اظهارکرد:‌ این فرد پس از اخراج از محل کارش به شبکه هرمی گلد کوئیست پیوسته و به افراد زیادی بدهکار شده است. برای همین هم سر راه زنان مختلف قرار گرفته و از آنها کلاهبرداری کرده است. او معترف شد که علاقه‌مند به سرقت از زنان بوده و بیشتر امکان فریب آنان را داشته است.

به گفته رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ متهم دستگیر شده تا کنون به ۲۰ فقره سرقت و کلاهبرداری از زنان در پوشش عناوین مختلف اعتراف کرده و در حال حاضر نیز متهم به همراه پرونده تشکیل شده به دادسرا ارجاع شده تا به جرائم ارتکابی از سوی وی رسیدگی شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین